Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lesz valaki szerelmes?

Hogyan lesz valaki szerelmes?

Figyelt kérdés

Az ész-énem azt mondja, hogy először barátság szintig kell jutni a megismerésben és onnan lehet szintet lépni. Érv mellette sok van, ellene kevés.


Az érzéki-énem szerint hagyni kell, hogy a lány külseje vezessen az érdeklődésem felébredéséhez, még akkor is, ha belül semmit sem tudok róla. Itt nincsenek érvek, ez csak ösztön.


Az a problémám, hogy minden nő hidegen hagy aki a fenti kettőből legalább az egyiknek nem felel meg.

Pl most van egy lány, legközelebb 2 méterről láttam de letaglózott. Viszont ezzel mire megyek? Életreszóló (vagy annak induló) kapcsolathoz kétlem, hogy csupán a lendület elég lesz. Ha meg belemegyek de csak erőltetett egymásra hangolódás lesz akkor megint szivacs.

Mi a helyes sorrend? Szépítse a belső a külsőt, inkább mint fordítva, nem? Még ha nehéz is barátságot kialakítani egy ellenkező neművel.


2019. jan. 16. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, amivel könyvtárakat töltöttek meg az írók, költők, tudósok, mégsem tudja senki a választ.
2019. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jó az 1-es:) talán annyit, hogy a szerelem "nagyobb nálunk.. nem az akaratunktól függ... a kifejezések is ezt sugallják: beborít a szerelem, beleestem (mint egy verembe).Lesújt az emberre, mint a villám - a Shakespeare drámákban.

"2 méterről láttam de letaglózott" -megismerkedtek és haladtok egymás megismerésének útján - mivel az ember a végtelent hordozza, ez egy folyamat, nem lehet a végére érni. És nem kell túl sokat racionálisan kigondolni előre, mert nem lehet

2019. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos mindenkit más hajt, de nekem pl. a stílus inkább számít, mert az már mutat valamit a belső tulajdonságokból. Ha van valami ami miatt érdekel valaki, akkor attól függetlenül is érdekel, hogy milyen kapcsolat alakulhat ki köztünk. Van egy sorrend és jól is van az úgy.
2019. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én egyik tapasztalatom úgy nézett ki, hogy baráti viszonyból hatalmas vonzódás alakult 1 év ismerettség után akaratom ellenére. (Nagyon nagy korkülönbség miatt). Észre sem vettem és beleszerettem. És nem a külseje fogott meg.

Persze nem lett/lehetett belőle semmi.

L

2019. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 pillanat alatt szerelmes lehetsz


Ha kicsit jobban meg akarod ismerni mi is a szerelem:

Gary Chapman: Egymásra hangolva 3. fejezet

2019. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Èszrevètlenül.
2019. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!