Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én csinálok valamit rosszul,...

Én csinálok valamit rosszul, hogy dolgozó emberként nem sikerült elérni azt az anyagi stabilitást, amire gondoltam?

Figyelt kérdés
Egy éve van diplomám, ugyanennyi ideje dolgozom. Budapestre költöztem és havi 200 körül keresek nettóban. Mikor feljöttem Budapestre azt hittem, hogy végre a szűkös egyetemista évek után magasabb életszínvonalon élhetek, hiszen már keresek - minőségi ételeket vásárolhatok, minőségi sportfelszereléseket és arra is lesz keret, hogy a még egyetemista barátaimnak fizessem a múzeumbelépőt és nem fog már fájni, ha néha elmegyünk egy sushi bárba, vagy jégkorcsolyázni, vagy csak kitaláljuk, hogy leutazunk vidékre pár napra. De így azt kell mondjam, hogy egy év elteltével szinte ugyanúgy élek, mint egy egyetemista. Sajnos ahhoz, hogy félre tudjak rakni albérlet mellett nagyon oda kell figyeljek és végső soron ugyanúgy szorongok és fejben számolom vissza a pénzem, ha élelmiszerboltban vásárolok, mint egyetemistaként. Ugyanúgy fáj minden hirtelen kiadás és számolom vissza a napokat fizuig. Ruhát már nem is veszek magamnak, mert az túl sok kiadás. Normális ez így, vagy én csinálok valamit rosszul?
2019. jan. 20. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt hitted, hogy Budapesten 200 nettóból mindezt megengedheted magadnak, akkor nem tudom, hogy tudtál lediplomázni. Ez amúgy arra amit te szeretnél még a megyeszékhelyeken is kevés.
2019. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hittem hogy gazdag leszek ebből Budapesten, de azt hittem, hogy mondjuk ha betévedek egy élelmiszerboltba, akkor ne kelljen most már a leggagyibb hulladékokat megvenni, hanem hogy kicsivel jobb minőségűt vehessek. De sajnos nem így van. Állást fogok váltani szerintem hamarosan, mert kicsit elegem van már.
2019. jan. 20. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne diplomám és Budapesten élnék ki évet émelygés azt, aki 200 ezer forintos fizetést ajánl nekem, függetlenül az életkoromtól. Válts munkahelyet, ne legyél nyuszi. Lőjj be magadnak egy összeget, amiből a vágyaidat finanszírozni tudod. Állásinterjún, fizetési igénynél említsd.... Bármit tanultál alul vagy fizetve Budapesten
2019. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz mindent rögtön? Hiába kerültél ki az egyetemrol, még nem tudsz semmit. Én nettó 140el kezdtem, értékes diplomával. 5 év alatt most keresek 300 felett +az egyebek, megyeszékhelyen. Ne legyél türelmetlen, a mi szüleinkek sem hullott az ölükbe semmi. 27/N
2019. jan. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!