Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek nincs...

Van itt olyan, akinek nincs alapbetegsége?

Figyelt kérdés
Amire állandó gyógyszert kell vagy kellene szedni és esetleg a tünetei kellemetlenek a mindennapokban, vagy akár konkrétan befolyásolják a mindennapokat.
2019. jan. 21. 13:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Epilepszia, pánikbetegség, szociális fóbia.

Mindegyikre szedek. Muszáj különben életképtelen lennék. Pms is.

Próbálják a legenyhébb gyógyszerekkel kezelni. De nem mindig vagyok jól.

Párom is beteg. Sajnos nem jut eszembe a neve. 3 hetente injekciózza magát. Immunbetegség. Ha nem lenne rá gyógymód fájdalmai lennének folyamatosan és pár éven belül meghalna. A 3. Héten amíg be nem adja az injekciót előtte már fáj ez az neki.

2019. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Fejfájas, fogamzásgátló szedése mióta alapbetegség?
2019. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Semmilyen gyogyszert nem szedek tobbnyire.

Leszamitva neha a mar valoban durva fejfajast, vagy neha C-vitamin.

Es mar boven 30 feletti vagyok.

2019. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nincsen semmilyen alapbetegségem. Fájdalomcsillapítót szedek egy hónapban egyet ha menstruálok, mert azt nem bírom gyógyszer nélkül, ezen kívül semmi más gyógyszert nem szedek. Lázas-megfázós, egyéb ilyen alkalmi betegség kb. három-négy évente egyszer elkap. 38N
2019. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Sajnos én is napi rendszerességgel kell gyógyszert szedjek...
2019. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen.
2019. jan. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Negyvenes vagyok. Semmi bajom.

És nagyon is sok köze van a betegségeknek az életmódhoz, főleg, amiket írtál, 2-es típusú diabétesz, koleszterin, magasvérnyomás.

Nagyon sok pont a helytelen táplálkozás, az elhízás és a mozgás hiánya miatt alakul ki.

2019. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nekem a koleszterinem magas.

Húsnak csak csirkét eszem.

Igyekszem zöldség-gyümölcsöt enni, pedig nem szeretem.

Sportolok, tavaly futóversenyeken voltam (igaz rövideken, de voltam), régebben teljesítménytúrákra jártam, a Kéktúrából is megvan pár szakasz.


Nem vagyok elhízva, sőt, BMI alapján túlsúlyos sem.


Miért magas a koleszterinem?


Tuti valami genetikai dolog...

2019. jan. 22. 08:46
 19/21 anonim ***** válasza:

Inkabb a genetikara fognam elsősorban.

Nem sportolok, bar nem is ülőmunkát vegzek, es éveken at össze vissza ettem mindent ami jolesett.

Jelenleg nincs semmilyen betegsegem, nem szedek bogyokat. Cukorbetegseg van kilatoban, állítólag örökölhető, apam es nagyanyam is cukros.

13 voltam.

2019. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Persze, részben minden vissavezethető a genetikára, de azért egy magas koleszterin szint még önmagában nem betegség, csak hajlamosító tényező. Ilyen alapon a magasság is lehetne betegség, egy bizonyos mérték alatt a térdizületek kopnak ki, felette meg a gerinccsigolyák. Vagy ha az összes embert jó alaposan kivizsgálnánk mindegyiknél mutatkozna egy átlagtól való eltérés, de ezt nem nevezzük betegségnek. Betegség az ami az életminőséget nagy mértékben rontja, ami rövid időn belül gyors leépüléssel jár, ami kihat a hétköznapi önellátás képességére. Különben meg ha azon stresszelsz, hogy nem vagy egészséges azzal is növeled a koleszterint szintedet :) ami már nem csak genetika.
2019. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!