Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok egyetem mellett?...

Hogy bírjátok egyetem mellett? Hogyan lehet így normális, teljes életet élni?

Figyelt kérdés

Az egyetemmel nincsen bajom, szeretem, tanulok, jól megy. Viszont minden más katasztrófa... Most vagyok fiatal, csomó lehetőségem van, nincsen semmi ami megkötné a kezeimet, azt csinálhatok, amit akarok stb., ehhez képest még a 80 éves nagymamámnak is aktívabb élete van, mint nekem. A környezetemben is látom, hogy más egyetemisták buliznak, eljárnak ide-oda, sportolnak, nyelvet tanulnak, utaznak, kirándulnak stb. Nekem minden napom ugyanolyan, monoton és unalmas. Nincsen kedvem és energiám semmihez sem, sőt tök sz*ul érzem magamat, sokat sírok is.


Gimiben sokkal több órám volt, sokkal több időt töltöttem az iskolában és sokkal többet tanultam (mármint így napi szinten óráról órára), viszont mégis jobban bírtam. Akkor azért maradt időm és energiám pl. barátokra, hobbira és volt időm kikapcsolódni is. Most viszont már életkedvem sem sok van. Pedig egy nap maximum 5 órám van, de sokszor még annyi sem (még üres nap is előfordul) és mégis azt érzem, hogy egy hulla vagyok. Csomó időm elmegy feleslegesen pl. órák közötti szünetek, utazás és nyilván tanulnom is kell, viszont összességében még így is csomó időm marad, csak nem tudom kihasználni. Mindent nyűgnek élek meg. Például hiába keresek valami jó elfoglaltságot (pl. nyelvtanulás, sport), hogy ne csak a kötelező monoton feladatok tegyék ki a mindennapjaimat és picit feldobjam az életem, a vége mindig az, hogy megbánom, mert fárasztó, macerás, utazni kell, mennyi idő elmegy vele, másra is lehetne fordítani stb. Ugyanez van a szórakozással, kikapcsolódással is... A barátaimmal nagyon ritkán tudok találkozni az egyetem miatt (ők is tanulnak, teljesen más az órarendünk, az egyikük másik városban is van stb., szóval nehéz összeszervezni). Új barátokat pedig nem szereztem, max. jegyzetek vagy segítség miatt szólnak hozzám, nem hívtak még soha sehová és max. ilyen egyetemi dolgokról beszélgetünk.

Így viszont minden napom egyforma, ha visszaérek a koliba az óráim után, akkor eszek, tanulok és alszom. Annyit alszom, amennyit csak tudok, de mégis állandóan álmos és fáradt vagyok, mert ott egyszerűen nem tudom normálisan kipihenni magamat. Hétvégén végre lenne időm előre tanulni, a hobbimmal vagy bármi egyébbel foglalkozni, de olyankor egész nap pihenek és alszok. Olyankor nem csinálok semmi értelmeset, ha pedig tanulnom kell, akkor stresszes vagyok, idegeskedek, eszek és meg is híztam emiatt (mikor nyelvvizsgáztam akkor meghíztam, leadtam, majd az érettségi idején is meghíztam, utána ez lement rólam és most a vizsgaidőszakban ismét visszahíztam).


2019. jan. 26. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs vitamin hiányod? Ennyi alvás után is álmosnak lenni nem normális. Nekem ált. reggel 8-tól estig róám volt, bár a reggeli órákra nem mindig jártam be, de heti 2-3X biztos, hogy elmentünk sörözni éjszakába nyúlóan és így abszolút nem volt fárasztó. Tanulni lehetett elötte. pl. én nem jártam be minden órára, mert ahol csak felolvassák a diákat oda felesleges. Helyette bementem a könyvtárba és megtanultam, beosztottam, ohgy este 7-8-ig végzek, aztán mehetek sörözni. Mindig sikerült.
2019. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudod magad elengedni. Már most befásult vagy, szellemileg fáradt.

Mi lesz veled, ha kikerülsz a nagybetűsbe és heti 40 órát (vagy többet) kell lehúzni egy munkahelyen. Nem csak heti max 20 órára beesni.

Ha nem műszakolsz, akkor reggel 8-16ig vagy bent munkahelyen plusz bejárás. + enni is kellene valami, boltba menni, rendet tartani + valahogy kikapcsolódni, de addigra már este van és másnap megint menni kell.

Keress valamit, amivel szellemileg tudsz kikapcsolódni, mert így siralmas felnőttkor elé nézel. Esetleg koli helyett albérlet?

2019. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.

Nem gondolnám, vagy legalábbis nem tudom. Egyszer sem voltam beteg már elég régóta, pedig volt itt körülöttem mindenféle járvány, de még csak náthás sem voltam. Ettől függetlenül persze, lehet, hogy van valamilyen vitaminhiányom csak gondolom, hogy az nem csak a fáradtságban mutatkozna meg, nem?

Minden órámra bejárok, a tanulást is be tudom osztani és időm ettől még lenne bőven. Kedvem és energiám nincsen semmihez sem. Velem is előfordul, hogy keveset alszom, mert sokáig ébren vagyok és másnap reggel korán kell kelnem, de általában szimplán csak arról van szó, hogy hiába alszom, ugyanolyan fáradt vagyok. Sokszor hiába fekszem le időben, csak forgolódom. Viszont, ha el is alszom, akkor sem pihenem ki magamat.


2.

Nem tudom, hogy az majd milyen lesz. Mikor gimis voltam (és azért nem volt az olyan régen), akkor napi 8-9 óráim voltak és mellette jártam külön órákra, edzésre is és még utána otthon tanultam, kivettem a részem a házimunkából stb. Akkor nem volt ebből semmi problémám, most viszont már ebbe is bele akarok halni.

Egyedül nem tudok albérletbe menni, mert az rengeteg pénzbe kerül, ha pedig többekkel kellene osztoznom, akkor semmiben sem különbözne a kolitól, csak drágább lenne.

2019. jan. 26. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:
A túlzott alvás letargiát okoz. Miért nem tudsz aludni rendesen? Elaludni nem tudsz vagy nem mély az alvás? Szerintem itt keresd a gyökerét az egésznek, plusz ugye, hogy minden vitaminból, nyomelemekből eleget viszel-e be.
2019. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sokszor elaludni sem tudok és csak fekszek, forgolódom az ágyban. Viszont, ha el is alszom, akkor sem pihenem ki magamat, úgyhogy nem is alszom elég mélyen. Otthon ilyen problémám nincsen, csak a kollégiumban.
2019. jan. 28. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!