Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha azt érzem, több...

Normális, ha azt érzem, több van bennem a jelenlegi állapotnál?

Figyelt kérdés

A diploma megszerzése után elvégeztem egy okj-s képzést, amiben jelenleg is dolgozom. Ebben a munkakörben csak szakiskolával vagy okj-s papírral lehet elhelyezkedni.


Már az első napokról azt érzem, hogy több van bennem, mint amit ez a munkakör megkíván, valamint azt is, hogy sokkal másabb a felfogásunk, világnézetük a kollégáimnak (a koruk miatt is).


Jelenleg azon gondolkodom, hogy rövid időn belül tovább akarom folytatni az egyetemi tanulmányaimat és az eredeti szakmámban elhelyezkedni. Vagy legalábbis olyan területen elhelyezkedni, ahol valódi szellemi munkát kell végezni, nem robot munkát és nem vagyok összezárva heti 40 órában kicsinyes, primitív emberekkel (tudom, tudom, diplomás emberek közt is vannak bőven).



2018. szept. 15. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ezt. Hosszú távon jobban jársz. Néha én is úgy érzem, hogy a munkahelyemen a többség primitív hozzám képest. A munkájukban jók, a szakterületükön de nagyon maradiak, csak a saját igazukat mondogatják, más véleménye nem számít.. pedig sokszor nagyon jó és egyszerű ötleteim vannak, amikkel a munka gyorsabban, kényelmesebben elvégezhető.. meg hát ugye a technológiàkhoz való hozzáállásuk (internet, okostelefon, VR-ról azt se tudják eszik e vagy isszák stb stb). És mondom ezt mind úgy, hogy nem vagyok egoista, nem szoktam okoskodni, igazából sokszor butának is érzem magam.. de ezek között az emberek között.. mintha egyedül én nem lennék hülye. És ez tök durva.. én mindenképpen azt ajánlom, hogy tanulj tovább, jobban jársz. Vannak amúgy nagyon értelmes emberek is a munkatársaim között, olyan aki pl csak betanított munkás, 8 általánosa van mégis sokkal intelligensebb, mint a többség.


Tudom le leszek pontozva, mert egyesek egóját sérteni fogja a válaszom de ez engem nem zavar. Szakmunkás végzettségem van + érettségi, szóval semmivel sem vagyok különb a munkatársaimnál végzettség terén. Gondolkodás módban viszont nagyon is különbözünk..


Tanulj tovább kérdező. Sok sikert :)


24F

2018. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Folytasd levelezőn az egyetemet, de azt tanácsolom, ne verd bent nagy dobra. Lehet, még utálatosabban viselkednének.
2018. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is folytasd tovább az egyetemet. Garancia nincs arra, hogy jobbak lesznek a munkatársaid (egyetem nélkül is lehetnének normális munkatársaid), de a munkád jelenthet nagyobb kihívást. Gyorsan dönts, minél hosszabb ideig vagy benne, annál nehezebb lesz váltani.
2018. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!