Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem emlékszem a gyerekko...

Miért nem emlékszem a gyerekkoromra? 16/l

Figyelt kérdés

Általánosban (5-6.osztály) is amikor az osztálytársaim mesélték mik történtek óvodában már akkor sem emlékeztem.

De konkrétan semmire. Sem az óvónőkre, sem semmilyen eseményre.Egyedül az maradt meg bennem rendes emlékként amikor valami doboz rá lett ejtve a lábujjamra és belilult a körmöm. 6.-os koromban sem emlékeztem az előző évi osztálykirándulásokra sem kivéve a 4. osztályosat (arra kb. még most is) De így tanévekből semmilyen esemény sem maradt meg bennem, és az osztálykirándulásokra is csak úgy hogy sokat lett emlegetve és már mondhatni megtanultam mi volt akkor de attól még nem ilyen film vagy képszerűen emlékszek semmire. Pedig nem volt rossz gyerekkorom de mégsem emlékszek a jó emlékekre. A rosszabbakra sokkal jobban emlékszek és azokra valamennyire filmszerűen. Kb. 13-14 éves korom óta vannak így ostálykirándulásos vagy ilyesmi emlékeim de a suliban történt dolgokra még most sem emlékszem. Pl. van hogy mesélnek egy történetet ami kb. 1 hónapra történt és arra sem emlékeztem normálisan. Viszont pl. egy 7. osztályban írt olvasónaplóból van hogy mondatatokat tudnék elmondani úgy ahogyan azt akkor leírtam pedig emlékszem hogy egyáltalán nem érdekelt a könyv.

Mi lehet ennek az oka? Hogyan emlékezzek a dolgokra?

Olyan fura hallgatni amikor mások beszélnek az ovis, alsós dolgaikról úgy hogy én semmire sem emlékszem akkorról.



#emlék #gyerekkor. miért #nem emlékszek
2019. jan. 27. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok dologra én sem emlékszek, pedig belegondolok nagyon sok volt. Most így meg elég üresnek érzem az életem. Feledékeny vagyok, meg a jó része felejthető is hiába volt jó.
2019. jan. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sok mindenre emlékszel, csak ha az embernek túl sok minden jár egyszerre a fejében, akkor forgatni kell a gondolatokat/emlékeket, hogy melyiket szeretné előhìvni.
2019. jan. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy olyan sok dolog megtörtént veled már hogy nem jutnak eszedbe a régi dolgok én is ilyen vagyok, nem sok dolgot tudok el mondani.
2019. jan. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ember agya szelektál, és csak a fontos dolgokat jegyzi meg, vagy ami mélyebben érintett. Ezért marad meg sokszor jobban egy rossz emlék.
2019. jan. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Nem vagy különleges emiatt. Velem is ilyesmi van. Az óvodából összesen 2-3 képkocka ugrik be. 1-4 osztályból talán 15. A felső tagozatról már több emlékem van. A magam részéről az okot abban sejtem, hogy koraszülött voltam, sokszor elájultam, és ez hathatott az agyamra. Emellett nem voltam sose a "társaság" része igazán. Így kevés, pozitív és intenzív élményem keletkezett, és még azokat is elfelejtettem nagyrészt.
2019. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, én sem emlékszek semmire :) Vagyis NAGYOn kevés dologra, rég volt amugy is kit érdekel, fiatal voltál persze hogy nem emlékszel mindenre te se.
2019. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!