Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félénk természetű vagyok,...

Félénk természetű vagyok, ezért bezárkózva élek/éltem az êletem, csajom se volt még de ez nem aggaszt csak az, hogy burokban éltem eddig az életem. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

#Fêlénkség
2019. jan. 30. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, voltam, és van párom, sikeres vagyok a munkámban is... az élet pedig formál folyamatosan.

Mi a bajod azzal hogy burokban élsz?


Elmondom nekem mi volt, a felnőtté válás nem csak abban merült ki, hogy biológiailag érett lettem, hanem a felelősség hirtelen a nyakamba zúdult. Ilyen értelemben a burokban élés hátrány volt, mert csak kapkodtam a levegőt hogy mi a szitu. De pár év alatt belerázódtam. És őszintén szólva, amikor csak lehet visszabújok a burokba, mert a nagyvilág ezzel a sok negatív anyagiasságával annyira nem felemelő. Törekedni kell arra, hogy csak olyan dolgokkal foglalkozzunk, mely lelkileg feltölt, kerüljük azokat az embereket akik érzelmileg lehúznak, vagy ha nem lehet (mert családtag vagy a körülmények egyéb oka miatt), akkor egyszerűen a hozzáállást az élethez úgy próbálom magamban alakítani, hogy ebből is csak jól jöhetek ki, tanulok belőle, stb, türelmet gyakorolhatok... és lám. Igaz is. Amíg burokban éltem olyan kis makacs egoista voltam, majd jöttek a pofonok. Mára már az élet megtanított sokkal türelmesebbnek lennem, és nem. Sosem tanultam volna ezt se meg, ha nem kellemetlen élmények érnek. Mert akinek épp minden klappol és úgy zajlik mint egy elkényeztetett gyereknek az élete, gondok nélkül, az semmilyen téren nem fejlődik, csak van. Az meg nekem kevés. Mindig is vágytam egy fajta emberi fejlődésre, jobb emberré válásra, hogyan éljük úgy az életünk, hogy az minőségi legyen, kielégítő és nemes...hogyan éljük szenvedések nélkül stb... ezen kérdések meg rávezetnek olyan utakra, ahol megtaláljuk a választ az életmódot és a partnereket is ;).

Szóval no para, csak nyitottan, kedélyesen.

2019. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hirtelen egészen biztosan nem tudsz megváltozni, szerintem ezt csak apróbb, de fontos lépésekkel tudod megtenni. Mindenféleképpen ki kell lépned a komfortzónádból, először csak egy kis időre és távolságra, aztán ez mindig lehet hosszabb, ahogy az önbizalmad növekszik.


Több technika van erre, nekem az jön a leginkább be, amikor jegyzetelek és ragaszkodom a megvalósításhoz. Pl. felírom, hogy hétvégén tervezek egy mozilátogatást, aztán benézek a könyvesboltba is. Ott végig nyitott szemmel járok, ha úgy adódik, szóba állok pár emberrel, stb...


Majd szerzel tapasztalatokat, kinyílik neked is a világ.

Sok sikert kívánok!

2019. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már 24 vagyok nehéz változni
2019. jan. 30. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!