Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a haláltól?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi különös nincs benne. A halott ember semmit nem lát,nem érzékel , a világ számára véglegesen megszűnik. Saját magáról se tud a halott ember ,mivel nem létezik soha többé. A haldoklás se minden esetben fájdalmas. A születés után előbb utóbb a végleges megszűnésnek is be kell következnie. Szetintem ez a 60-70 év egyátalán nem kevés egy embernek. Bár vannak akik fiatalon halnak meg.

2019. jan. 30. 14:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10

A halott embernek olyan nincs hogy örökkévalóság ,mivel nem létezik.

Egyszer mindenki meghal,ezt kéne elfogadni. A halott ember a semmibe veszik.

2019. jan. 30. 14:53
 12/18 A kérdező kommentje:

#11

Még nem vagyok öreg.

2019. jan. 30. 14:54
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondoltam, hogy a jelenlegi tudatommal belegondolni az örökkévalóságba, hogy "soha többet nem fogok létezni", nagyon riasztó és kétségbeejtő.

tudom, hogy halál után ezek már nem fognak zavarni, mert nem fog létezni számomra semmi, de így életben belegondolni riasztó.

Nem tudom mennyire igaz az elmélet, hogy aki elfogadja halálát, csak az tudja igazán jól élni az életét (Jung mondott hasonlót), én tapasztaltam is ilyet.

2019. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akiknek volt halàl közeli élményük és semmit se tapasztaltak, màsok meg igen. Sok ember nem volt magànàl mégis kivülröl làtta magàt a sajàt testét és mindent fel tudott idézni ami ott és akkor történt. Szóval nem képzelödött mert mondom mindenröl tudott pontosan mit csinàltak vele mi történt körülötte. Szóval nincs igazad, van élet a halàl utàn én hiszem. Ettöl függstlenül még én is félek mivel nem tudni milyen odaàt az élet mondjuk rossz dolgokról senki se szàmolt be. Illetve nem tudni le kell e még ide születnem vagy màshova és ha igen akkor hànyszor és milyen körülmények közé??
2019. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt az emberek nagy része fél az ismeretlentől és senki nem tudja biztosan, mi van a halál után, mint azok, akik már meghaltak - de ők ugyebár már nem tudják elmesélni.

Másrészt az emberek inkább a haldoklástól félnek, nem a haláltól - tehát a hosszú, lassú, fájdalmas küzdelemtől. Ezt pedig szerintem nem kell magyaráznom, hogy miért.

2019. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem hit kérdése, hogy mi történik a halál után, ezért erről kár is filozofálni. Az emberek azt gondolom a változástól, az ismeretlentől tartanak és a halál felé vezető úttól.

Nem tudom volt-e már a környezetedben súlyos beteg, vagy haldokló idős ember. Ha megkérdezed őket, egyik sem fél már a haláltól. Megváltásnak tartaná és ez valahol szép, mégha szomorú is.

Én sem félek a haláltól. Ellenben az odavezető úttól nagyon. Csak remélni tudom, hogy könnyed lesz és gyors.

2019. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
biztos, hogy van halál utáni létezés annak aki már meghalt! Mert élet az nincs, de létezés van :)
2020. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Pont a semmitol felunk, te mindenen felulemelkedett Buddha. Mikor azt se tudni, hogy nincs semmi. A vallas nelkul maradt materialistanak a semmi a pokolnal is, rosszabb.

Szerencsem, hogy a parhuzamos valosagban annyira elvagyok, hogy tudom, nem lesz olyan, hogy semmi. Csak a foldi eletunkbol nem tudjuk elkepzelni. A halal utan egy LSD trip jon, vagy valami, barmi.

2020. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!