Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberek, miétt félnek a...

Az emberek, miétt félnek a haláltól?

Figyelt kérdés

A legrosszabb eset, hogy örökre alszunk.

Ettől miért féltek?



#halál #utána.
2017. ápr. 5. 14:28
 1/9 anonim válasza:
75%
Erre nem fogsz értelmes választ kapni itt. :) Olvasd Seneca erkölcsi leveleit.
2017. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mert nem ismerik.
2017. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 thoomas26 ***** válasza:
86%
Ha valaki abban a tudatban él, hogy a halál mindennek, amit eddig életnek ismert, vége, akkor érthetően fél tőle. Hiszen ösztönösen szeretjük az életet, ki kívánná a végleges elmúlást? (Egészséges esetben legalábbis.)
2017. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
51%

Véleményem az, hogy nem is magától a haláltól félnek, hanem inkább attól, mi jön utána. Vajon ha létezik a léleknek nevezett lény bennünk, akkor csak a testünk tűnik el, de a lelkünk az megmarad. Hogy ez így van e? Nem tudni, hiszen senki sem tudott visszatérni a halál birodalmából, hogy ezt eltudja mondani, azért is értékes az élet, és olyan rejtélyes a halál utáni állapot. Az is lehet, hogy mindenből annyit érzel, mintha egy szokásos napon elaludnál, csak örökre. Ha úgy nézzük, az alvást lehetne a halálhoz hasonlítani, hisz amikor elalszol, akkor úgymond ,,meghalsz 1 napra,, hogy utána másnap újjászüles, és folytasd azt, amit tegnap elkezdtél. De egy másik példát is mondhatok: az életnek nevezett dolog lehet valójában az álom, és amikor meghalsz, akkor ébredsz fel igazán. Hogy hol, merre, nem tudni, csak akkor fogod ezeket a dolgokat megtudni, ha már nem vagy az élők sorában. Én úgy fogom fel, hogy nincs ok félni tőle, ez az élet természetes része. Sokkal inkább az a félelmetesebb milyen világot hagyunk majd a mi gyerekeinkre, unokáinkra...


25/F

2017. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gárdonyi az Egri csillagokban leírta.
2017. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem ismerik. Az emberek félnek a tudat megszűnésétől, az ismereteik, tapasztalataik elfeledésétől. Ezt pedig csak az fokozza, hogy ez örökké tart.
2017. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
71%
Én nem félek a haláltól mer tudom hogy azzal csak a testem hal meg, a lelkem nem. De egyszer majdnem megfulladtam és akkor azthittem meghalok és panikoltam és féltem....szerintem ez ösztönös dolog lehet hogy félünk tole.
2017. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Kertes hazaknal setaltam, kigugrott elottem egy kutya, azt hittem, ott halok meg, lepergett minden, es belenyugodtam a helyzetbe par szazad mp alatt, jojjon, szedjen szet. Szoval lehet h ha kozel vagy hozza, akkor mar nem felsz.
2017. ápr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az ember az ismeretlentől fél, attól hogy nem tudja mi lesz utána
2017. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!