Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a történelem már számtalan választ adott arra, hogy már a legősibb embereknél is félelmet váltott ki a halál, és az intelligens hatalom éhes vezetők ezt kihasználták, a későbbiekben a természet és más akkor érthetetlen történéseket is beleszővén, vallásokat hoztak létre, megnyugtatásul az embereknek, miért nem akarja az ember elfogadni azt, hogy megszületik és meghal? Én valahogy úgy érzem az emberek gyávák, személy szerint senkit nem akarok megsérteni, de minden embert aki vallásos gyávának tartok, hiszen az elsődleges mozgatóerejük, hogy félnek a haláltól, és vagy a következő életben, vagy a feltámadásban, stb dolgokban hisznek, szóval miért nem fogadjátok el, hogy a halál legalább annyira természetes, mint a születés?
2016. aug. 12. 13:14
1 2 3
 1/22 Andizsuzsi ***** válasza:

"az intelligens hatalom éhes vezetők ezt kihasználták, a későbbiekben a természet és más akkor érthetetlen történéseket is beleszővén, vallásokat hoztak létre"


Tisztában vagy te azzal, hogy a vallás egyidős az emberiséggel, és a természeti népeknél (távol az intelligens hatalomtól, jelentsen az bármit is) jelen van?

Egyébként meg azért félnek, mert az ember számára felfoghatatlan, hogy egyszer csak lesz a "semmiből", és egyszer csak elmúlik végérvényesen, befolyásolhatatlanul.

2016. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Ákos13 ***** válasza:
100%

Nem azért, hogy kötekedjek veled, de szerinted nem ijesztő az, hogy megszűnnek a biológiai folyamataid, és többet soha nem fogsz már érezni semmit? Nem rémisztő a gondolat, hogy a világegyetem még évmilliárdokig létezni fog, és te soha többet nem leszel már ennek a része mint személyiséggel rendelkező, tudatos lény?

Én ha erre gondolok, akkor a pánik kerülget, ezt őszintén bevallom.


Abban viszont természetesen egyetértek veled, hogy nem szabad semmilyen vallásba menekülni, és magunkat átverni egy egész életen át, hanem szembe kell nézni a szomorú és ijesztő ténnyel, hogy minden logika és tudomány szerint a halállal a személyiségünk megszűnik létezni, nincs folytatás.


Persze lehetséges, hogy a tudat az agytól függetlenül is létezik, van is néhány kísérlet, mely részben erre enged következtetni, de más kísérletekkel meg azt igazolták, hogy minden ismert emberi életjelenség az agy tevékenységével köthető össze, úgyhogy valószínű, hogy az, hogy a tudat független lehet az agytól, kamu.

2016. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Kedves Ákos, egyáltalán nem félek a haláltól, és attól sem, hogy megszűnök létezni, a fájdalomtól, mint minden ember tartok, pusztán nem akarok szenvedve meghalni ennyi, de ha úgy hozza az élet, akkor úgy hozza.
2016. aug. 12. 13:51
 4/22 anonim ***** válasza:
36%

Szervusz


Én nem vallásosnak nevezem magam, hanem elfogadom azt a tényt, hogy az életnek van egy forrása, aki miatt itt élhetünk.

S a haláltól nem félek, bár egy valamelyest egészséges ember, és némely beteg ember is szeretne élni.

Ez a génjeinkben van, így lettünk megalkotva, az örök élet kilátásával. Sajnos az első ember miatt most még mindenki meghal.


Miért félnek sokan?


ennek két oka van


Az egyiket említettem, ez egyáltalán nem természetes, mert akkor nem fájna a szeretett hozzá tartozó elvesztése, a tudat, hogy nem láthatod "soha többé".

Ha Te ezt nem így érzed, akkor lehet, hogy nem szereted a rokonaidat, vagy a szüleidet?

Mert ha igen, akkor nem hiszem el, hogy bele tudsz törődni az elvesztésükbe. Maga az irántuk érzett szeretet nem engedné a teljes beletörődést.


A másik ok lehet, hogy nem tudják, hogy a halál, mint fogalom mit jelent. Sokan fájdalmat képzelnek hozzá ami talán sokáig tarthat, s néha van is így, hogy amíg az bekövetkezik, addig nagyon rossz körülmények között van az ember, amit át kell élni tehetetlenül.


S ez nem gyávaság. Az ember érző lény, és vannak lelki és fizikai fájdalmai, amik emberre válogatva különböző lehet.

Így jobban illik ide az, hogy valaki jobban megbékél a gondolattal, van aki kevésbé, de nem azért mert gyáva.

2016. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4 Ez gyávaság vallás köntösbe burkolva, félsz a haláltól, és ezért kell valami ami ezt az érzést csillapítja benned, valójában nem teszel mást csak becsapod magad, miért nem vagy őszinte saját magadhoz?
2016. aug. 12. 14:33
 6/22 anonim ***** válasza:
...mert félnek a változástól.
2016. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező.


Én nem félek a haláltól. Ha eljön az ideje, akkor ez van. Persze ez nem jelenti azt, hogy ezért hiszek Isten létezésében.

Teljesen más oka van.

S ez nem vallásos köntös.


Az élet nem jött létre magától, mint ahogy más dolog sem keletkezik csak úgy.

2016. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 Remek, akkor kérlek a Bibliai történeteket, amelyek ugyebár szerinted megtörténtek, támaszd alá történelmi forrásokkal, például a Nóé bárkájával kezdvén, amennyiben ez megtörténik, akkor elhiszem azt, hogy van teremtő, amely létrehozta a világot, viszont addig én inkább a tudományos magyarázatokat tartom hitelesebbnek, ugye nem bánod? Mint mondtam, Bibliai történetek + történelmi források, képekkel, és forrás anyagokkal.
2016. aug. 12. 15:02
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

"Az élet nem jött létre magától, mint ahogy más dolog sem keletkezik csak úgy."


JT-k megint csak az Őrtoronyból tájékozódnak és nem követik a modern fizika eredményeit. Itt Lawrence Krauss beszél arról, hogy jöhetett létre az Univerzum a semmiből.

https://www.youtube.com/watch?v=pNwtfE4MquM


Evolúcióra való utalgatástól ráz ki a hideg, állandóan azt szajkózzátok, hogy nem lehetett, nem tudjátok elképzelni. Múltkor beszéltem JT-kkel ők azt mondták, hogy rengeteg tudós nem fogadja el az evolúciót. Nos, az hogy nem tudjátok elképzelni, az a ti műveletlenségetek, tudatlanságotok, hogy nem értitek meg. Másik, hogy rengeteg tudós van, aki nem fogadja el, egyszerű hazugság.

2016. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Ozmium42 ***** válasza:
70%

A halálfélelem evolúciós eredetű. Eredetileg azt kell belátni, hogy a veszélyt - akármi miatt - elkerülő élőlények nagyobb számban túlélnek, míg az oktalanul vesztükbe rohanók nagyobb számban hullanak. Ez hozza létre a fajokban a különböző túlélési stratégiákat. Ezek a túlélési stratégiák öröklődnek és bonyolódnak a fejlettebb idegrendszerű állatoknál túlélési ösztönökké, illetve a tudattal rendelkező állatokban és emberben halálfélelemmé. Az embernek azért van halálfélelme, mert nagy belátóképességű fajként képes előre mérlegelni a saját halálának a tényét és elkerülhetetlenségét, ugyanakkor az elméje ősibb része hozza magával az életben maradás iránti erős kényszert, ez az ellentét pedig feszültséget szül.


JT-s válaszoló: egy csomó minden keletkezik magától. Járj egy kicsit nyitottabb szemmel.

2016. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!