Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kérdezi meg tőlem...

Miért kérdezi meg tőlem szinte minden alkalommal a fogorvos, hogy "Nem vagy terhes, ugye? "

Figyelt kérdés
Megjegyezem, nem járok túl sűrűn fogorvoshoz, kb. pár havonta szoktam. A mai nap előtt azt hiszem legutóbb nyáron voltam. Emlékszem, hogy akkor is, ma is meg talán még korábbi alkalmakkor is feltette ezt a kérdést. Miért? Befolyásol az bármit, hogy terhes vagyok-e vagy sem? Van olyan fogászati "beavatkozás" , amit nem lehet elvégezni terhes nők esetében? (Egyébként nem vagyok az, mielőtt valaki kérdezi, csak kicsit kellemetlenül érint már sokadszorra hallani.)

2019. jan. 31. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
perszehogy! pl a röntgen, a legtöbb érzéstelenítő. Ne aggódj, nem a szexuális életedre kíváncsi.
2019. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Némely érzéstelenítők terhesek számára ellenjavalltak. Talán ezért kérdi?
2019. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a beavatkozás miatt,hanem pl azért;h ha szükséges vmit csinálnia,akkor milyen érzéstelenítőt adjon. Mert a vérárammal minden bejut a babához. Nagyon sok olyan gyógyszer van pl fájdalomcsillapító is,ami a terhesség bizonyos szakaszaiban károsíthatja a magzatot.

Gondolom,emiatt kérdezi meg mindig.

2019. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és a röntgent kifelejtettem.
2019. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Termeszetesen nem hulyesegbol kerdezi es nagyon jo dolog hogy megkerdezi, az enyem sosem kerdezte meg es amikor mentem szoltam neki mi a helyzet. Vannak erzestelenitok,gyogyszerek amelyek karosak (lehetnek) a magzatra es ezert nem ajanlott vagy szigoruan tilos. Rontgent egyaltalan nem szabad.
2019. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tőlem egyszer kérdezte meg amikor reggel mentem és szarul voltam,de persze mert túl paráztam a dolgot. Mondtam hányingerem van,meg rossz a közérzetem akkor kérdezte meg,hogy terhes vagyok e? De amúgy többször nem, pedig 3 éve oda járok 1-2-3 havonta volt mikor hetente mentem :D hála az égnek vége a procedúráknak :D nyáron kell mennem általános kontrollra csak :D


Nem mondod esetleg,hogy rosszul vagy? Vagy picit híztál és nagyobb a hasad? akkor szokták még azt mondani.


röntgennél is megkérdezik.

Na igen egyszer röntgennél is megkérdezték.. De gondolom úgy vannak ha az lennék úgy is szólnék :D

2019. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os nem babra megy a játék, hanem a magzat egész életére kiható károsodás elkerülésére - nem várnak arra, hogy "úgyis szólnál-e", vagy sem. Fontos, ha csak a gyanúja van - "lehet, hogy terhes vagyok,mert készülünk rá": MINDEN orvosnál ezt mondani kell!
2019. jan. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!