Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes terhes vagyok. Egyik...

29 hetes terhes vagyok. Egyik fogambol letorott egy kis darab, a fogorvos betomte, de utanna elkezdett fajni. Visszamentem adott antibiotikumot (orvos altal is engedett) de most megint faj a tomes alatt. Lehet gyokerkezelest csinaltatni?

Figyelt kérdés
A fogorvos azt mondta hogy rontgen kellene ahhoz hogy tudja mi a baj,de mivel terhes vagyok nem csinal.De csinalnak gyokerkezelest rontgen nelkul?(Londonban elek)
2012. ápr. 21. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Csinálnak, mivel más lehetőség nincs.Az antibiotikumtól a kicsinek lehetnek majd elszíneződött, töredezett tejfogai.
2012. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

lehet,ha az orvos ügyes megcsinálja anélkül is. (a röntgen azért kéne,hogy előre lássa hány csatorna van)

Viszont nembiztos, hogy gyökérkezelni kéne, lehet, hogy csak meg lett bolygatva és azért fáj. Hány próbatömés volt? és abbólhány gyógyszeres?

2012. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

az antibiotikumot megkerdeztem az orvosomtol,es a szulesznomtol is,mindketten azt mondtak a pici nem kap belole,mert ez penicilines,vagy mi.be sem szedtem volna ha akarmi baja lehetne a picinek,inkabb kinlodnek...


Eloszor betomte,aztan egy pici megint letorott a tomesbol,ujrabetomte...Masodik volt.

(Most mar a kamillatol meg a szegfuszegtol majdnem teljesen elmulott a fajas.)

2012. ápr. 21. 23:10
 4/18 anonim ***** válasza:
Hűűű első válaszoló,kifejted,hogy hogyan lesz tőle ilyen a foga? :D Így születnek a legidiótább tévhitek...
2012. ápr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nézd meg a google-ban, hogy a tetracyclin, igenis a baba fogainak elszíneződését okozhatja.
2012. ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! Mielőtt másokat leoltasz, nézz utána, ugyanis az elsőnek részben igaza van. Van olyan antibiotikum, amitől a gyerek fogi elszíneződnek.(tetracyklin), de nem adnak már ilyet. Gyökérkezelni lehet röntgen nélkül,sőt a te esetedben mindenképp kell,de a gyökértömést kell majd röntgennel ellenőrizni szülés után.Sajnos az antibiotikum teljesen felesleges, nem is fogja megszűntetni a problémát. Ha teheted menj el magándokihoz, akkor is, ha drága, mert csak a gyökérkezelés fog segíteni.Üdv:

Egy fogorvos.

2012. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.

senki nem ad terhes anyának tetracyclint. Még nem terhesnek sem,csak nagyon súlyos betegségnél.

várj, valószínüleg csak a bolygatástól fáj.Van,hogy kell1 hét ismiremegnyugszikafog. Felesleges egy élőfogat kiölni, ha nem szükséges.

Az antibiotikumra azért volt szükség,mert a fájdalmat a gyökér gyulladása okozza. ha ezt sikerül megszüntetni,akkor a fog megnyugszik.

2012. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves második a gyökér(ideg) gyulladásét nem gyógyítja meg az antibiotikum, Magyarországon nem is ad rá senki(jobb helyeken)de biztos jobban tudod, mint egy fogorvos...

meg itt mindenki.Jobb is, ha nem én adok tanácsokat( a fogorvos)

2012. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves fogorvos! :)


Aki tetracyclint írna fel terhes nőnek, komoly szakmai hibát vétene. A szisztémás gyulladásos szövődmények és a bakteriális felülfertőződés kivédése érdekében indokolt az antibiotikum ilyen esetben.


Egy belgyógyász, aki őszintén kétli a szavaid alapján, hogy fogorvos vagy

2012. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja, és nemcsak belgyógyász, hanem egyben a lehúzott negyedik válaszoló is én volnék.
2012. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!