Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi viszi le a gyulladást a...

Mi viszi le a gyulladást a fogamról, ha a fogorvos nem írt fel antibiotikumot, mert még csak pár hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Panadolt mondta csak,meg,hogy menjek majd kihúzatni a 12.hét után. Na de addig? Meghalok annyira fáj már :(
2013. máj. 23. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem Sensodyne rapid és Corsodylos öblögetés volt a javaslat annak idején.

Jobbulást kívánok!

2013. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Istenem, nehogy már szenvedj (és a baba közérzete sem kellemes, bár fájdalmat nem érez de érzi hogy valami nem jó) , kérdezz a háziorvosodtól vagy a nőgyógyászodtól hogy mit szedhetsz. Mert pl. az első 12 hétben penicilin tartalmú antibiotikum megengedett, a háziorvosom írta fel nekem gennyes mandulagyulladásra, Augmentin duot. 6 hetes várandós voltam! És ha lemegy a gyulladás, utána esetleg van lehetőség gyökérkezelésre a későbbiekben, mert fogorvoshoz is lehet járni, és vannak olyan "szurik" amik nem károsak a babára. Ne veszítsd el a fogad azért, mert tudatlan a fogorvosod, lehet hogy TB alapon voltál nem tudom, de egy fog megér egy magánorvost, mert utána drágább a pótlás. Előtte viszont minél hamarabb menj el a háziorvosodhoz, vagy aki felír antibiotikumot. Egyébként az augmentin főleg nyaktól felfelé lévő gyulladásokra hatásos. Mielőbbi gyógyulást! 27 h km
2013. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Mindenképp konzultálj a nőgyógyászoddal is!
2013. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

kék panadol,augmentin duo,aktil duo,ezeket lehet szedni terhesség alatt mértékkel

én aktil duót szedtem mikor 6 hetes voltam mert nyirokcsomó duzzadásom volt,és irtóra fájt,muszáj volt.

aztán 15 hetesen újra,mert tüszős mandulagyulladásom lett,mind légúti sajna,ezért maguktól nem múltak volna el,kellett a gyógyszer.

kutya baja sem lett a babának!

6 hónapos egészséges kisbaba

amúgy a femibion terhesvitamint szedtem ahogy megtudtam hogy útban a baba.

2013. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

A jó öreg pálinkával ha öblögeted, azonnal elmúlik.


A zsályával is öblögethetsz, de az alcohol antibakteriális hatásánál fogva mindent visz.

2013. máj. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Reggelre már úgy bedurrant az ínyem,hogy ráment a torkomra is szerintem,mert alig tudok nyelni :(

Ma megyek nőgyógyászhoz,íratok vele valamit,mert ez így kegyetlen.

2013. máj. 24. 08:46
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, de hülye a fogorvos. Sokkal nagyobb gáz a gyulladás. Én 8 hetesen szedtem augmentint, hosszas utánajárás után arra jutottam, hogy a gyulladástól mindenféle gáz lesz, az antibiotikum meg állítólag nem árt. Először én is csak homeot akartam, de lebeszéltek, hogy elmehet a baba....
2013. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Voltam nőgyógyásznál és ugyanazt mondta,mint te kedves utolsó,hogy a gyulladás jobban árt. Felírt augmentint,ha meg lemegy a gyulladás kihúzatom a fogam,mert sajnos menthetlen már. Remélem hamar lehúzza mert alig bírok nyelni. Elvileg ez egy jó fogorvos,maszek is,hát nem tudom,lehet csak fúl parázta,mindenesetre a nőgyógyászra hallgatok mégiscsak ő a szülész,csak tudja mi árt és mi nem. Az első terhességemmel egy szem gyógyszert nem kellett bevennem,tényleg igaz,hogy nincs két egyforma terhesség.
2013. máj. 24. 13:21
 9/17 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, a gyógyszert mindenképpen szedd be végig, az összeset akkor is, ha már elmúltak a panaszaid. Gyógyulj meg minél hamarabb!
2013. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Beszedem mind,de biztos nem ártok ezzel a magzatnak? Kicsit bennem van a félsz,többet nem hagyom az utolsó pillanatra a fogorvost :(
2013. máj. 24. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!