Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy szépnek és...

Mit tegyek, hogy szépnek és vékonynak érezzem magam?

Figyelt kérdés
Lassan több mint 3 éve küzdök ezzel. Nem tudom elfogadni azt, ha az emberek a szemembe mondják, hogy irigylik az alakom vagy, hogy mennyire gyönyörű vagyok.. Prónáltam azt is amit ajánlottak nekem, hogy sokszor ismételgessem a tükörben azt, hogy szép, csinos és vékony vagyok. De semmit sem segített! Igazából rengeteg kiközösítésben volt részem mint amennyi dicséretben, valószínűleg emiatt van ez.. 14|L vagyok aki 174 cm és 56 kg. A combom az én átkom..4 évig atletizáltam, s most megirigyeltem a modell lábakat, plusz többen is mondták, hogy hatalmas a combom.. Bárhogy is próbálom, nem megy le abból, de minden másból igen. Mit tegyek? Hogy fogadjam el magam szépnek, hogy nyíljon fel a szemem, hogy igenis vékiny vagyok? Vagy ha ez így nem lehetséges, hogyan fogyjak le a combomról? Van úgy, hogy alig eszek egy nap, de semmi változás..

2019. febr. 2. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy erre lehet-e megfelelő tanácsot adni, de kezdetnek próbálj meg szarni az egészre.

A tested nem azért létezik, hogy dísz legyen amit mások nézegethetnek (pláne amikor még gyerek vagy!!!), hanem azért, hogy téged szolgáljon, szóval amíg egészséges vagy, addig nem kell rosszul érezned magad miatta.


Változni pedig még fogsz, ne aggódj emiatt, de attól, hogy a változás lassú, még nem kell tönkretenned magad. Mert amit most csinálsz, azzal tönkre fogod magad tenni. Azt írtad, hogy alig eszel, szóval egy evési rendellenesség már lehet, hogy úton van neked, az pedig hogy így utálod a lábaidat egy testképzavarhoz vezethet.

Rengeteg lány és nő van, akik évtizedekre beleesnek ebbe az önutálatba, és rámegy a fél életük arra, hogy ez nem tetszik a testükön, az nem tetszik a testükön, hogy éppen milyen fogyókúra a divat, vagy hány kalóriát ettek, hogy áll rajtuk a nadrág, blablabla - ami pokoli. Ne akard ilyenekre vesztegetni azt, ami megmaradt a gyerekkorodból, mert abban a pillanatban, hogy leesik, hogy tökmindegy, hogy mekkora combod van, meg fogod bánni, hogy ilyenekre pazaroltad a gondolataidat.

Élj egészségesen, egyél zöldségeket, sportolj, és fogadd el magad. Ha változtatni akarsz magadon akkor azt ne önutálatból tedd, és ne büntesd magad evés megvonással, hanem fogd fel úgy, hogy már most sincs veled semmi baj, hiszen egészséges vagy, és az alakformálás csak egy apróság, amit a saját örömödre teszel.

2019. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolkozz. Ennyi az egész.

"többen is mondták, hogy hatalmas a combom"

Ez pl. nem igaz. Ismertem 1-2 ilyen lányt, akik ezzel a szöveggel jöttek, aztán kiderült, hogy többségüknek senki sem mondta ezt, csak pár tumblr kép alapján gondolták.

2019. febr. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!