Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lesz valamikor jobb?

Lesz valamikor jobb?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol kezdjem.. Az egész életem eddig egy gyötrelem volt.. Egész gyermekkorom szinte csak abból állt, hogy anyám ordítozott a részeg apámra mert az elitta a dolgozó anyám utolsó forint fizetését is.. Gyakran mentem arra haza, hogy apámat valamelyik árokba találtam meg részegen.. Végül meghalt alkoholmérgezésben amikor 16 voltam. Persze volt pár józan pillanata, meg pár év is.. Akkor a világ legjobb apukája volt. Anyámmal sosem volt jó kapcsolatom, előtte is és utána is többször megpróbált öngyilkos lenni. Sok iskolát váltottam, mert a pénzhiány miatt állandóan költözködtünk, és mindenhol engem találtak meg, mert túl ronda voltam hozzájuk és 'új' így senki nem akart velem barátkozni.. Senkinek sem szólhattam az otthoni helyzetről, mert akkor elvettek volna engem, és anyám végképp belerokkant volna. Egész végig azt tartott életben, hogy "boldog" akartam lenni... "Egyszer én is boldog leszek." De rá kellett jönnöm, hogy ez nem így van... Mindig nekem kellett az erősnek lennem otthon, mert ha sírtam, akkor ordítoztak velem, hogy miért. A suliban meg csak még jobban bántottak volna érte. Félig felnőtt fejjel belementem egy kapcsolatba, ahol teljesen megaláztak, és a maradék önbizalmamat is elvették, folyamatosan azt sulykolva, hogy "nem vagyok elég jó, ronda vagyok, megérdemeltem' persze hiba volt hagynom, de talán már az a tény, hogy "kellek valakinek" elég volt, hogy eltűrjek mindent. Próbáltam felállni és kilábalni belőle, az egész gyermekkoromból, mindenből. Viszont kiderült, hogy az a kevés ember akit eddig a barátomnak hittem, nem több mint álarcok tömkelege. Végül egyetemre is mentem, jó jegyeket hozok, viszont valószínű, hogy a szakmámmal nem fogok tudni elhelyezkedni... Úgy érzem belefáradtam... Ami eddig hajtott, már nincs többé. Nem érzek magamban több erőt. Van egy gyönyörű kutyám, ez az egyetlen dolog ami életben tart. Hiába dolgozok suli mellett, minden pénzem elmegy kiadásokra.. legszívesebben itt hagynék mindent, de nincs miből és már túl sokat áldoztam az iskolára.. Nem tudom miért írom ki mindezt, tudom, hogy tömény önsajnáltatás, de elegem van, hogy akármit próbálok nem megy.. Minden nap azon gondolkozok, hogy hogy kéne elhagynom ezt a helyet, de úgy, hogy biztosra menjek, ne pedig esetleg lebénultan éljem tovább az életemet ha véletlen túlélem... Mindig hátrányból indultam, de próbáltam nem foglalkozni vele, de lassan úgy érzem, hogy az eddig okozott gyermekkori sérelmek valamint a mostani tapasztalataim teljesen tönkretettek. Ott tartok, hogy új embereket se tudok megismerni vagy szocializálódni, mert nem tudok értelmesen beszélni emberek között.. Még mindig ronda vagyok, a fogaimat már évek óta szeretném megcsináltatni, viszont az is nagyon sok pénz lenne. Valakinek esetleg van hasonló története? Sikerült kilábalni ebből a rémálomból? 30 körül jobb lett? Bocsánat a hosszú szövegért, igazából nem baj ha senki se olvassa el, vagy reagál rá, csak valahova muszáj volt kiírnom magamból, ahol anoním maradhatok.

2019. febr. 9. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz :) Ha beszélgetni szeretnél írj nyugodtan
2019. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lesz bizony, ne aggódj! ;)

Biztos vagyok benne, hogy egy értékes emberről ìrtál az imént, akire nem vonatkoznak azok, amiket felsoroltál nekünk.

2019. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy sikerült kilábalnod belőle Azzal, hogy el merted itt mesélni ezt a történetet már nagy lépést tettél előre. Soha ne gondold, hogy ez önsajnáltatás, vagy hogy nem érdemelnéd meg a segítséget. Ne félj beszélni erről, szerintem itt is találsz majd olyanokat, akik szívesen veszik, ha írsz nekik. A barátokról se mondj le, ha nehezen szocializálódsz, akkor sem reménytelen. A kutyád pedig nagyon szeret téged, fontos vagy neki, és ilyen krízishelyzetben egy háziállat társasága is nagyon erős lelki támogatást tud nyújtani, tölts vele sok időt!
2019. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak egy gond van - rosszul nézed az életedet.

Mert ezt írod:"tudom, hogy tömény önsajnáltatás, de elegem van, hogy akármit próbálok nem megy."

Holott a valóság az, hogy remekül megbirkózol a dolgokkal és hatalmas eredményeket értél el már eddig is.

Ne nézd le amit tettél, nézd reálisan.

1. indultál egy szörnyű környezetből, rossz és nehéz gyerekkorból. NEM lettél drogos, NEM lettél alkoholista, NEM csináltad rosszul az iskoláidat, NEM kerültél börtönbe mert NEM lettél bűnöző. Vagyis NEM hagytad el magadat, küzdöttél - és jól! SIKER!

2. nehéz körülményeid voltak és mégis olyan jól végezted el az iskoláidat, hogy egyetemre kerülhettél. SIKER!

3. Nem buktál ki az egyetemről, pedig mindenkinek nehéz, csinálod és jól. SIKER!

4. volt egy rossz kapcsolatod, mint majdnem mindenkinek, de kilábaltál belőle, nem ragadtál bele mint sokan. SIKER!

5. felismerted hogy a körülötted levők milyenek, nem hagytad magad becsapni, nem tudnak megtéveszteni. SIKER!

6. van jövőképed, nem vársz csodát és nem hiszed azt tévesen hogy majd úgyis minden simán fog menni. SIKER!

Ezerszer erősebb és sikeresebb vagy, mint rengetegen a környezetedben, kezdve a szüleidtől, a rossz partnereden át, rengeteg volt iskolatársadig. Szerinted hánynak van ilyen jó eredménye? Hányan tanulnak közülük egyetemen? Hánynak lesz diplomája? Nem soknak, míg neked igen. A tied pedig sokkal értékesebb lesz, mert sokkal jobban meg kell küzdened érte.

Nekem sem volt leányálom a családi életem, gyerekkorom. Menekültem az egyetemi kollégiumba otthonról, a húgom nem volt ilyen szerencsés, ő az országból lépett le inkább. És igen, az egyetem nehéz volt, a munkakeresés szintén nem egyszerű és én sem a diplomás végzettségemmel dolgozom most, csak ahhoz közeli szakmában. De imádom a munkámat, van gyönyörű 3 gyerekem. Sikerült.

Neked is sikerülni fog, ha nem azt nézed amid nincsen, hanem ami rengeteg dolgod van!

2019. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!