Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor alakul ki véglegesen...

Mikor alakul ki véglegesen egy gyereknél, hogy jobb- vagy balkezes lesz-e?

Figyelt kérdés
A kisfiam 26 hónapos múlt és gyakorlatilag ugyanúgy használja mindkét kezét. Evés közben is egyik kezéből a másikba teszi az evőeszközt és rajzolásnál is hol az egyik, hol a másik kezében fogja a ceruzát.
2011. febr. 25. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
6-7 éves korra. 26 hónaposan még természetes, hogy mindkettőt használja!
2011. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én lányom tuti jobbkezes :) Mindent jobb kézzel csinál, a balt egyre ritkábban használja játékon kívül. Evésre csak és kizárólag jobb kézzel fogja kanalat-villát-poharat. Ha a másik kezébe adjuk mert úgy áll kézre, akkor átveszi.


20 hónapos

2011. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lanyom is 26 honapos, o nalla latszik balkezes mar kb egy eve. Barmit jobb kezebe adok atteszi a balba. Bal kezzel eszik, rajzol.
2011. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sertegeteskent, de 6-7 eves? :)

Sokkal hamarabb, en mar most latom a kicsiken a csoportban (1-2 evesek), ki lesz bal, illetve jobb kezes. Az elofordulhat, hogy az iskolaban, otthon "kijavitjak", atteszik a jobb kezebe a ceruzat, kanalat, de ne tegyek, mindennek oka van. A masik kezzel nem fog tudni olyan szepen irni, rajzolni.

2011. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy véglegesen, biztosan oviskorban, tehát 3-5 évesen. Mindenkinél már.

De pl az én nagyfiam mindig is a bal kezét használta, sőt, már újszülöttként is csakis a bal kéz ujját szopta. Most 3 éves és még egyszer sem láttam se ceruzát, se kanalat, semmit a jobb kezében. Tuti balos lesz.

A másik fiam 1 éves, de nála nem tudom még eldönteni, mindkettőt egyformán használja.

2011. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
pont ez a gondom nekem is!A nagyobb gyerekeim mindig a jobbkezűket használták.A kislányom 2 éves és mindkét kezét használja.Kérdeztem az orvost a 18 hónapos oltásnál,de nem akarta megérteni,hogy nem az a bajom,hogy talán balkezes.Én amikor elkezdett egyedül enni mindig a jobb kezébe adtam a kanalat.Aztán láttam,hogy a ballal is ugyanolyan ügyes,úgyhogy hagytam döntse el melyik kezét mire használja.Anyai nagyanyám kétkezes volt.Anyukám azt mondta szerinte tőle örökölte a lányom.A mama jobbal írt,ballal varrt,tésztát vágott.
2011. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

1-2 éves korára még lehet, hogy nem derül ki. Náunk és kétkezesnek tűnt, 5 éves volt amikor magától jobb kezes lett. Amilyen olyan, egyik sem baj, de ha erőszakoljátok a más kezességet, az zavart okozhat.

26 hónaposan még ne izgulj ezen, kifog tisztulni !

Az enyém ballal nyúlt dolgokért de jobbal írogatott, eleinte azt is mindkettővel. Még 5 évesen is eleinte, kérdeztem is , hogy most akkor minek hívják őt, és azt mondták azt hívjuk kezességnek amelyikkel ír rajzol.

Mostmár 6 éves tiszta sor.

2011. febr. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk is megvan az esélye, hogy balkezes lesz, mert nagymamám és anyukám is az. Sajnos akkor még az volt a divat, hogy átszoktatták a gyerekeket, hogy jobbkezesek legyenek, így írni megtanultak úgy, de minden mást bal kézzel csinálnak. Nekem édesmindegy milyen lesz, használja azt, amelyiket szeretné.
2011. febr. 26. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!