Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Soha egy perc csendem nincs,...

Soha egy perc csendem nincs, nagyon elegem van ebből. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és úgy érzem beleőrűlök, hogy szinte sosincs csend körülöttem és nyugalom. Legfeljebb éjfél után, mikor a családom már lefeküdt, de ez is ritka, mert apa sokszor tesz-vesz olyan későn. Alap esetben suliban vagyok 3i vagy tovább, ott állandóan figyelni kell valamire, magas a zajszint és folyton érnek az ingerek. Ha az órák közti szünetben ne adj Isten, csak bámulok magam elé, és élvezném azt a 10 percet, mindenki odajön, hogy ne legyek ilyen néma, meg depresszív, mert elrontja a kedvüket, és bunkónak hatok. 😂 Suli után mindig van valami, külön matek, német óra, edzések... Sokszor csak 8 után érek haza, ami nem zavar annyira, mint az, hogy otthon ilyenkor általában már áll a bál, megy az üvöltözés stb. Ha épp nyugi van, akkor csak a TV harsog állandóan a háttérben. 10 percre nem képesek kikapcsolni, mert őket ez nyugtatja meg.. De engem meg iszonyúan zavar, és a szobámban is hallom, hogy mit néznek à fal túloldalán. Sőt, sokszor nem is nézik, csak nekik kell ez a hâttérzaj... Amitől én a falramászok, nem bírom egyszerűen, hogy mindig van valami inget, megfulladok tőlük és a sok információtól, és úgy érzem, hogy nem tudom kipihenni magam. Ezért olyan jó, hogy pl hajnali 1-2kor végre sötétség, csend és nyugalom van. Pont amire szükségem lenne. Viszont nem maradhatok fent mindig olyan sokáig, mert 6kor kelek. Korábban azonban nehéz elaludnom. Ha zenét rakok be sokszor az se segít, mert a zenére figyelek. Akkor tudok könnyen elaludni, ha már iszonyú kimerült vagyok.


Mit tanácsoltok, hol tudnék a hétköznapokban is csendet, és nyugalmat lelni? Mert nem menekülehetek mindig a természetbe, arra nincs időm. A TVvel kapcsolatban már voltak veszekedéseim, szépen is mondtam, hogy könyörgöm kapcsolják ki, és durvábban is. Sikertelen. Van esetleg valami nyugis hely Budapesten, harsány fények, rengeteg ember, és zaj nélkül?😁



2019. febr. 11. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a könyvtárba járást. Én is nagyon sokat ott tanultam iskola után, középiskola és egyetem alatt is, mert apám, ha otthon volt, nem volt képes egyetlen percet sem úgy eltölteni, hogy ne szóljon a tévé (és hallja akkor is, ha pl. kiment a konyhába, vagy be a fürdőszobába).

Sok helyen az olvasójegy diákoknak ingyenes, ha nem, akkor is pár száz forint. A kölcsönzőjegy pár ezer forint egy évre, de neked az nem kell, mert a könyvtárban olvashatsz, tanulhatsz. Csend van.

Bármelyik kerületi Szabó Ervin könyvtár megteszi pl.

2019. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A füldugó sokat segít. Én is szenvedek,csak én vidéken,a kutyák ugatásától. Füldugó+ fejhallgató egészen jól szigetel.
2019. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a füldugót javaslom. Kényelmetlen, meg kell tanulni berakni, meg hozzá kell szokni, de ez van. Ha nagykorú leszel, akkor esetleg el tudsz majd költözni.
2019. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Üdv a való életben...

Egyébként zajszűrős fejlhallgató és kész

2019. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A suliban meg szünetben sétálhatnál egy kört a folyosón, egészséges is rendszeresen felkelni, nem ücsörögni túl sokáig. Akkor talán kevésbé próbálnának szocializálni veled a többiek (amire, ha jól értem, nincs igazán igényed).


Esetleg annak is nézz utána, hogy nem vagy-e Asperger-szindrómás. Beleillik a képbe, hogy különös mértékben fáraszt a zaj. Azért érdemes utánanézned a dolognak, mert más nehézségeidre is találhatsz hatékonyabb megoldásokat, hogyha aspergereseknek szóló tanácsokat olvasol.

2019. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon jó ötleteket adtatok:)
2019. febr. 11. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyere cseréljünk, én megyek társaságba ahol talán elfogadnak és szeret valaki, te meg ülhetsz itt a helyemen 0-24 szó nélkül bámulva a falat. Csere? :)
2019. febr. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!