Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyjából hány éves kortól...

Nagyjából hány éves kortól illene az embernek felnőttként hivatkoznia saját magára (és annak is tartania magát)?

Figyelt kérdés
2019. febr. 17. 13:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%
Közel 40 éves vagyok, de nem merném magam felnőttnek nevezni. Sőt! Szerintem nem is fogok felnőni soha. És jó ez így, hisz "Akit az istenek szeretnek, örökre meghagyják gyereknek".
2019. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nehéz téma, mert sokan mást tartanak felnőttes dolognak. Szerintem a felnőttség egy olyan dolog, amikor már egy fejlett és jó önismerettel rendelkező éntudat, egy korrekt felelősségvállalással és átgondoltsággal. Na, ez alapján a felnőtt lakosság többsége még nagyon nem felnőtt.

Hétköznapi értelemben a felnőttséget 18-ról feljebb tolnám. A legtöbben húszas éveik elején manapság még tiniként viselkednek. Konkrét életkorhoz kötni nehéz, mert van, aki tizenévesen is már felnőtt és van, aki 50 évesen sem.


Valaki itt írta, hogy attól lesz felnőtt valaki, ha dolgozik és eltartja magát, mert punktum, ez így van. Az ilyen embereket pl. nem tudom felnőttnek tartani, mert az érvelési szintjük egy gyerek szintjén van.

2019. febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!