Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az oklevél mennyire hivatalos...

Az oklevél mennyire hivatalos irat?

Figyelt kérdés

Egyik munkatársam kapott egyet, büszke rá.

Nem akartam őt lelombozni, hogy elmegyek a papírpoltba és veszek egyet 100 forintért.

Van bármi jelentősége manapság egy oklevélnek?



2019. febr. 21. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Van jelentősége, nem csak egy papír.
2019. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ miért kapta
2019. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj el a papírboltba és vegyél egyet 100 forintért. Biztos nem fognak kiröhögni, ha elkezded ott lengetni a munkatársak előtt az üres okleveledet és tapsikolsz, hogy nézzétek nekem is van, mint egy gyépés kisgyerek.

Miért vagy ilyen irigy? A kollégád elért valami eredményt, kapott érte elismerést és büszke rá, teljes joggal. Miért fáj ez neked?

Amúgy bármilyen papír hivatalos irat lehet onnantól kezdve, hogy aláírás és/vagy pecsét került rá.

A munkatársad oklevelének az értékét sem maga a papír adja, hanem az, ami rá van írva, és az, amivel kiérdemelte.

Na és miért ne lenne jelentősége? Ha meglapogatja a főnököd a vállad és azt mondja, hogy szép volt, annak is van jelentősége.

Persze vannak emberek, akiknek csak akkor számít az elismerés, ha jár mellé egy kis pénzbeli jutalom vagy pár Erzsébet-utalvány, ugye...

2019. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, ennyire értetlen hogy lehetsz, kérdező? Nyilvnán nem a darab papírra büszke az ember, hanem arra amit jelképez!
2019. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Irigy kutya, bújj a lukba.
2019. febr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ennyire csak nem lehet valaki primitív.
2019. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem érzed, hogy ez nem "csak egy papír", hanem szimbolizál valamit, ahogy előttem is írták?

Először is, igen, hivatalos, a pecsét és aláírás miatt.

Másodszor mivel van mögötte valami munka, azt hivatott bizonyítani, megörökíteni. Nem az üres, kitöltetlen oklevélnek van értéke, hanem attól lesz, amit ráírtak, és attól is függ az értéke, hogy mit ért el az ember ahhoz, hogy azt megkapja.


Annyira nem értem, mikor egyesek mindenre rámondják, hogy "az csak egy papír". Nem tudom, az ilyen emberek belegondoltak abba, hogy ennyi erővel a PÉNZ is "csak egy papír"? Mégis, mennyiszer akár ölnek is akár miatta.

2019. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!