Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki mondta, hogy aki nincs...

Valaki mondta, hogy aki nincs fent Facebookon az nem is él. Majdnem mondtam, hogy akkor én zombi vagy szellem vagyok, de inkább hagytam, mert hivatalos ügy volt. De mi az igazság, tényleg nem lehet enélkül az adathalász oldal nélkül élni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 7. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát manapság valóban elég nagy szerepe van akárcsak a kapcsolattartásban.. de ha te úgy gondolod, hogy nélküle is tudsz kommunikálni a barátaiddal online, és nincs rá szükséged, akkor teljesen megértem, hogy nincs.
2018. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudok nélküle kommunikálni azokkal, akikkel kell.
2018. okt. 7. 12:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem nélkülözhetetlen a Facebook.

A tesómék is tökéletesen megvannak nélküle. Telefonon tartjuk a kapcsolatot illetve mailben és ez teljesen jó.


Egyre jobban fontolgatom magam is, hogy lekattanjak róla, csak az időt viszi és nem vagyk kíváncsi, hogy kinek milyen a nagyujja ahogy napozik és mit evett ebédre, vagy éppen kitől koppint valami "magasröptű" idézetet.

Sőt vannak nagyon tehetős ismerőseim is, kifejezetten és tudatosan nincsenek fenn sehol és sokkal nyugodtabb az életük.

2018. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet ezzel a kijelentéssel de tény hogy van olyan élethelyzet amiben sajnos elengedhetetlen hogy fel legyen regisztrálva az ember. Például aki suliba jár annak a közös csoportok nagyon hasznosnak, mivel általában ott osztanak meg minden információt, ott beszélnek meg mindent. Ha jegyzet vagy segítség kell valamiben ott tudod a leggyorsabban megszerezni. Én is már csak a messenger és az egyetemi csoportok miatt használom. Nem osztok meg semmit sőt profilképem sincs már évek óta. Szóval nekem például muszáj hogy legyen, mert másképp nem tudnék értesülni egy csomó dologról de az idősebb generáció szerintem simán el van nélküle.
2018. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ez a kijelentés kb. 5 éves.

sok fiatal már nem használja a fb-t, mert fent van összes rokona és azt lesik, milyen képet rakott ki, kik az ismerősei. sőt, meg lehet nézni, hogy a posztok, megosztások száma is olyan csekély, h nincs is mit lájoklni.

Fiatalok inkább már snapen, instán, stb. nyomják.

2018. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Nincs facebookom, sosem volt és suliba is járok. Osztálytárs által viberen mindent megtudok. Akikkel tartani akarom a kapcsolatot, azokkal facebook nélkül is tudom. Amit megakarok osztani azokkal, akik fontosak azt facebook nélkül is megtudom osztani. Nekem nem hiányzik, hogy "idegenek" nézegessenek.
2018. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

32 éves nő vagyok. Nincs és nem is lesz facebookom.

Akikkel olyan a kapcsolatom, hogy szeretnénk kicsit beszélgetni vagy megmutatni egymásnak egy-két fotót, ők tudják a számom és a viber alkalmazást használjuk.

2018. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ismerősömet nem tudom elérni más platformon (pl. skype, instagram, whatsapp), ezért fb-n beszélek velük. De nálam a facebook kimerül a messenger liteban, meg abban, hogy tárgyfelvételkor és vizsgaidőszakokban megnézzem, mi az ábra az egyetemi csoportokban (utóbbi szempontból pl. én nem tudok létezni nélküle).
2018. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, nekem is van facebook fiókom, mert kell a sulis csoporthoz meg miegyébhez, a családdal is könnyebb kapcsolatot tartani, ez az egyetlen platform ahol hamar elérem őket - előbb válaszolnak itt, mint hogy felvegyék a telefont...

Nálam le van korlátozva minden, nem teszek ki tartalmakat, nem jelölök vissza senkit akit nem muszáj, az ismerőseim követése le van állítva és értésükre van adva, hogy nem, nem láttam a facebookon...

Gyakorlatilag csak a sulis infókhoz és üzengetéshez használom, azt is csak gépen, a telefonomon le van tiltva teljesen.

Így azért elég jól el lehet vele lavírozni.

2018. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is csak egy elhintett badarság, amit sokan bevesznek.
2018. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!