Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk, ti barátkoznátok beszédh...

Fiúk, ti barátkoznátok beszédhibás lánnyal?

Figyelt kérdés
20 eves vagyok, hadarok es ritkan dadogok a h,gy,ny,k,cs betuknel. En se ertem miert. Nem onszantambol. Szoktam hangosan felolvasni verseket hatha segit. Van erettsegim, tehat ebben sem gatolt. Van baratom de sokszor o sem ert es olyan ciki es nagyon zavar mikor szovateszi. Meg mikor veszekszunk es hozzamvagja hogy engem senki se ert es ugy kell nekem. Nagyon faj. Mi lehet a baj velem? Orokre ez lesz?
2019. febr. 23. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pösze vagyok és hajlamos hadarásra. Vannak barátaim, fiúk lányok vegyesen semmiben nem akadályoz.

Esetleg logopédushoz eljárhatnál, hátha az segít.

2019. febr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat!
2019. febr. 23. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátok azért barátok, mert az összes hibádért elfogadnak úgy, ahogy vagy. A személyiségedért, a közös pillanatokért vannak veled. Ha valamit nem ért, megismétled neki még egyszer. Az is lehet, hogy nem a mondandódra figyelt.
2019. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Persze.
2019. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nemigazán zavar az ilyesmi így nálam nem ezen múlna.
2019. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Áh, biztos cuki vagy. Ha ez az egy hibád van, akkor főnyeremény vagy. :)
2019. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, foleg az utolsonak :)
2019. febr. 23. 23:38
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Bár én már messze túl vagyok a párkereső korosztályon, de akár annyi idős koromban, akár most, nem zavarna különösebben.

Egy kapcsolatban hosszú távon a számít, hogy kedves, megértő, jólelkű, önzetlen ember-e a párunk. Ill. ezen felül még a testi vonzódás legyen meg.


Ha nekem ilyen beszédhibás barátnőm lenne, inkább próbálnám mindig türelemmel végighallgatni. Olyat biztos nem mondanék neki, hogy őt senki sem érti és úgy kell neki.

Viszont szívesen elkísérném logopédushoz vagy bármilyen szakemberhez, aki tudna segíteni, ill. ha bármilyen otthoni gyakorlást javasolnak (pl. amit te is írtál, hogy verseket hangosan olvasol), abban támogatnám, segíteném.

2019. febr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a barátoddal van a baj és nem veled. Én elhiszem, hogy zavaró lehet, ha tényleg nehezebben érti meg, amit mondasz, de azért akkor sem kellene így reagálni és ilyeneket mondania. Ő ezt tudta és ő ezt mondhatni vállalta, elfogadta, szóval nincsen értelme ezt felhánytorgatni és eleve nem kellene beszólnia, ha tudja, hogy ez téged egyébként is érzékenyen érint.


Amúgy én nem tudom kimondani az s, sz, r, cs hangokat és azért érthető, amit mondok (ha nem is helyes), de akik először hallanak beszélni sokszor meg szoktak lepődni, mert nekik még ez új és sokakat zavar. Szokták mondani, hogy egyszerűen bántja a fülüket a kiejtésem. Viszont komolyabb problémát nem okozott soha, akik ismernek, ők mind megszokták, hogy így beszélek. Valaki még cukinak vagy aranyosnak is tartja. Persze, szoktak ezzel viccelődni, de ezt én is így kezelem, szóval engem ez nem zavar.

2019. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is 20 vagyok, csak fiu èn is dadogok,és èn meg lànyokkal fèlek beszèlgetni hogy hogyan reagálnak a beszèdhibámra...azért szerintem egy lányban aranyosabb a beszédhiba mint egy fiuban,szerèny vèleményem szerint :D Van egy pár barátom,de sosem hozzàk fel hogy hogyan dadogok(esetleg viccből ami nem nagyon zavar) meg kel szokni ez az èn javaslatom mert aligha növöd ki sajnos :( mint èn
2019. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!