Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a párotok...

Postairén kérdése:

Mit tennétek ha a párotok beszédhibás lenne?

Figyelt kérdés
Mikor megismertem a férjemet,nem tapasztaltam ezeket a dolgokat,csak miután kezdett megnyílni vettem észre,hogy a magyar nyelvtanból nem igazán jeleskedett sosem.De ekkor nem zavart mert megbízható családcentrikus egyénnek ismertem.A kisfiam is kedvelte,csak annyit mondott kicsit beszédhibás.De úgy voltam vele nem baj mi már tudunk beszélni.Akkor még nem gondoltam hogy lesz közös gyerek,de lett.Sokszor zavar hogy kétféleképp hall a gyerek egy egy kifejezést kérést szót.Pl:nem papírt hanem papirat,vagy nem segítesz hanem segítel.Illetve pöszén beszél a beszélni tanuló gyerekhez ami miatt már rászóltam párszor de nem képes kontrollálni.Apukáról van szó.Nem tudom jó e ha mindig rászólok mivel mindkettőnket bosszant,viszont szeretném kiküszöbölni a következményeket.Logopédia nyelvtan helyesírás stb.
2018. febr. 15. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

Nem értem most ő az apuka vagy nem? Egyszer azt írod hogy a kisfiad is kedvelte, aztán meg hogy apukáról van szó :)

Hát ha beszédhibás annyit tennék a helyében hogy wlnéznék egy felnőtt logopédushoz!

2018. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"ekkor nem zavart mert megbízható családcentrikus egyénnek ismertem"


Akkor most se zavarjon!

2018. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Mindenképpen elküldeném logopédushoz. Nemcsak a gyerekhez beszél pöszén, de az ilyen embert a munkahelyén is lesajnálják, kinevetik és nemigen jut felfelé a ranglétrán.
2018. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Papirat? Ezt nehez elhinni.
2018. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem értem, hogy neki miért nincs igénye logopédushoz járni? felnőtt ember, nem neked kéne javasolni, hanem neki kéne magától járnia. helytelenül ne beszéljen a gyerekhez.
2018. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább valamilyen tájszólásnak hangzik, nyilván leszámítva a pösze részt. Meg lehet próbálkozni a logopédussal, bár nem tudom, ebben a korba mennyire lenne hatásos.
2018. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem beszédhiba, szerintem is vagy tájszólás, vagy nem ismeri a saját anyanyelvét (már bocs). Elég általános jelenség egyébként, hogy valaki nem képes a saját anyanyelvén a nyelvtani szabályoknak megfelelően beszélni, írni, konkrétan magas végzettségű, jó beosztású illetőket személyesen tudnék sorolni, akik mindezek ellenére diplomás embereknek mondhatják magukat, holott előfordul, hogy 3-4x is visszakérdezünk, mikor mesél valamit, mert nem képes elmondani. Hogy erről mi a személyes véleményem, az persze nem a kérdéshez tartozik, az viszont igaz, hogy a párod nem árult zsákbamacskát, pont így beszélt akkor is, amikor találkoztatok. Furcsállom, hogy most kezdett zavarni. De, ha erre van igény, akkor magyar nyelvtan, vagy ha tényleg beszédhiba, akkor logopédus. Bár nem hinném, hogy párod bármi ilyenben gondolkodna, az sem egyértelmű, hogy ő egyáltalán tud arról, hogy nem tud beszélni rendesen.

A pöszeséget egyébként valóban nem lehet kontrollálni, enyhén én is pöszítek (sziszegek), én nem hallom belülről egyáltalán, és annyira enyhe, hogy másoknak sem mindig tűnik fel. Ez van.

2018. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy kisfiam aki nem közös,és egy közös gyerek egy kérdésre válaszolva.És most azért zavar mert a közös gyerek most tanul beszélni,és nem szeretném hogy így tanulja meg.Leírtam az indokokat is.
2018. febr. 16. 04:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Talan a pároddal kellene beszélned. Ha tisztában van ezzel a hiányosságaval és valóban megbízható, családcentrikus, hátha meggyőzhető, hogy járjon logopédushoz. Nem is a te kedvedért, hanem a gyerek érdekében, meg talán ő is jobban érezné magát utána.
2018. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!