Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire viselne meg, ha...

Mennyire viselne meg, ha diplomásként nagyon alja munkát kellene végeznetek, és esélyetek se lenne diplomás állást szerezni, mert nem vagytok jók a szakmátokban?

Figyelt kérdés

Én most lehet, hogy informatikus diplomával fogok erre a sorsa jutni, mert nagyon nem vagyok jó a szakmában a diplomám ellenére sem, és nem látom, hogy ezen tudnék változtatni. Most így valószínűleg gyárba, vagy ilyesmi szintű helyekre kell majd dolgozni mennem. Van más is, aki lecsúszott a szakmájában, esetleg mellényúlt az egyetemmel, és emiatt más felé kellett elmennie?


Lelkileg mennyire tört meg, hogy nem az a sikeres ember lettél, amire vágytál, hanem egy szerencsétlen?



2019. márc. 1. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam már, de nem azért mert rosszul dolgoztam volna diplomásként vagy bármi más munkakörben, sőt minden munkahely maximálisan elégedett volt velem. Hanem mert a jó állásokat a haveri körök szokták betölteni. Ezért voltam már vagyonőr gyárban. Nem viselt meg, de másokat zavart amiért diplomával vagyonőr vagyok. Meg kellett volna kérdezni tőlük hogy szerintük fizikai alja munka miben lett volna jobb, ha csak az jutott volna a valódi diplomámmal, valódi tudással és valódi szorgalommal. Mivel a komoly állásokat akár plágiummal szerzett diplomával töltik be haveri alapon, bizonyára érted kire és melyik komoly tisztségre gondolok.

Aztán eszembe jutott hogy az üres szülői házban milyen jó lenne ismét önellátásból élni. Pisztrángot tenyészteni, meg tojást és mézet termelni saját fogyasztásra. Ettől még jókedvű is vagyok. Amikor szembesültem a tél hátrányaival, eszembe jutott hogy le is költözhetnék a Tahiti környéki trópusi szigetvilágba és ott tenyészteni sem kell az ízletes tonhalat. És akár ott kezdhetnék új életet ha megismerkedek egy hölggyel. Sok éve jártam már ott.

Hogy mindettől letörve kellene éreznem magam? Egyáltalán nem úgy érzem. Ha valami termékem eladó, legyen az diplomás munka vagy bármi, de nem kell az adott társadalomnak, hát akkor nem kell.

2019. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem megy az informatikában?

Nem feltétlenül kell programozónak menned, minden cégnél van IT iroda, ami biztos menne. Ugyan úgy be kell tanulni az ott használt rendszerbe, nem magadtól kell feltalálnod a spanyol viaszt. Én mérnökként fogok lassan végezni, de azt se tudtam, mit csinál egy mérnök egész nap. Elmentem gyakornoknak, és szépen megtanítanak (lassan) mindenre.

Én úgy veszem észre, hogy az egyetem ad egy minimális alapot, ami kell, de a legtöbb beadandó/zh/vizsga inkább csak arra jó, hogy ha ilyen szintű problémákat meg tudsz oldani, akkor a munkában is meg tudod majd oldani a rád váró nehézségeket.

2019. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztosan nagyon megviselne, hisz nem azért fizetem az évi 3 milliós tandíjat. (Külföld, szintén informatika)

Viszont szerencsére nagyon érdekel ez a terület és jó is vagyok belőle és ha valami nem megy akkor törekedek arra, hogy jó legyek abból is.


Viszont ha tényleg nem lennék valami jó a rendes munkakörülmények között, akkor elvégeznék az alapképzésemre épülő tanárit, ami itt kint csak 1 éves. Így mindenképp hasznosítanám a diplomám ha már úgyis megvan.


Ajánlom neked is, azt hiszem van Magyarországon is 2 féléves mérnöktanári (?), amire lehet jelentkezni infó BSc-vel. Egy próbát megér.


Van otthon infótanár barátom, akinek nagyon alap tudása van. Épp csak annyit tud, ami a tanításhoz kell. Ugyanúgy weboldalakról meg diákról, illetve programozásnál video tutorialok-ból tanít, szóval szinte csak olvas, meg úgyis belejössz mert százszor ugyanazt az órát meg kell tartanod éveken át. Egy könnyebb Java progit nem tud írni, de tanítja. Szóval nincs kétségem afelől, hogy akinek nem megy az ipar, annak jobban megy majd valamivel az oktatás.


De egyébként meg.. Az informatika az egy hatalmas ág. Rengeteg részre osztódik, nem akarom elhinni, hogy az egyetem elvégezte után nem találkoztál volna olyan ami jobban menne. Például a networking és hálózat könnyebb szerintem mint a programozás, biztosan bele tudnál jönni. De szerintem még az adatbázis kezelés sem tartozik a magasabb szinteken lévő területekhez, mint például a cyber sec, mesterséges intelligencia vagy talán az ethical hacking.

Szóval elsőnek keress egy olyan területet az informatikán belül ami kicsit jobban megmozgatja a fantáziádat, és keress ingyenes online tanfolyamokat. Kismillió van és elég hasznosak. Majd valahova jelentkezel junior állásra, ott meg belerázódsz.

2019. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem volt egy célom, hogy a megszerzett dipimmel azt fogom végezni, amit lehet vele. Kipróbáltam, minimális sikerrel jártam, így totál más tevékenységeket végzek, aminek így is van felelőssége. Nem annyira bánom, de nem igazán érzem ebben a helyzetben jól magamat. Nagyon oda kell figyelnem, hogy ne süllyedjek lentebb. Emellett ezek miatt tudatosan olyan munkákat keresek, amikor állást keresek, ami nem a szakmámba illő. Nálam is fontos lenne egy újratervezés...


Szerintem biztos van olyan területe a dipiddel végezhető munkák halmazának, amit vele is tudnál végezni a meglévő tudásoddal. 3 lehetőséget látok:

1, Vagy az előbb említett kisebb volumenű területre evickélsz át, és a szakmádon belül maradsz;

2, Vagy belefektetsz még plusz energiát, és rátanulsz, megtanulod jobban;

3, Vagy területet váltasz olyanban, amiben érzed, hogy van affinitásod.

2019. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!