Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hónapról hónapra...

Hogyan lehet hónapról hónapra élni 400. 000 forintból?

Figyelt kérdés

265.000 az átlagfizetés nettoban de mondjuk inkább hogy 200.000.


Egy fiatal par ezek szerint 400.000at visz haza minden honapban. Alberlet, egy auto, gyerek nincs.


Es mégis panaszkodnak az emberek hogy ennyiből lehetetlen megélni?


Es most ne mondja senki hogy mert az élelmiszer ilyen drága olyan drága mert a tv-paprika drágulása a havi költségvetésben kb 180 forint. Háztartási cikkek autoval kapcsolatos költségek stb évek óta stagnálnak. 3% infláció kb semmi.


Miert nem tudnak az emberek felretenni ? Vagy csak nem akarnak??


2019. márc. 14. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Félre tudnak tenni, de mennyit? Havi pár 10 ezer forintot nem nagyon lehet megtakarításnak nevezni. De még ha nagyobb összeget is teszel félre, mennyivel vagy előrébb az életben? Semmivel. Ugyanúgy albérletben laksz, ugyanúgy 10+ éves autód van és ugyanúgy nem vagy sehol.
2019. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon nagy részben az oktatáson múlik. Hogyan készítsen valaki egy épkézláb költségvetést, ha azt se tudja, milyen kategóriákra kell gondolnia? Vagy egyáltalán hogy költségvetést kéne készítenie. Szerintem ez nagyban hozzájárul a problémákhoz. A másik, ami részben költségvetési, részben pszichológiai probléma, hogy gyenge az emberek önismerete, így jobban beleesnek implzusvásárlásba, kevésbé tudják, hogy miről lehet lemondani stb. A harmadik meg hogy sokan hitelből költekeznek, de persze a szép házra, új autóra, évente cserélt legdrágább telefonra nincs ráírva, hogy a gazdájuk a hitelcsapda szélén tántorog. De ha a szomszédnak van, nekünk is kell.


De szerintem nem a fiatal, átlagosan kereső, gyermektelen párok nem élnek meg jellemzően, hanem az átlag alatt kereső gyerekesek, vagy akinek valami speciális kiadása van (beteg szülő gondozásának költsége, drága diétát igénylő saját betegség, pénzszóró házastárs).

2019. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
55%

#1, 5 éve teszünk félre nagyjából havi 100 ezer forintot. Csak olyan dolgokról mondtunk le, amiket nem bánunk (autóról igen, nyaralásról nem), és ez a közel hatmillió nagyon is sokat számít most, amikor lakást veszünk.


Persze az igaz, hogy ha nem lenne olyan kormányzati segítség, mint amilyen hála Istennek már sok éve van, ez önmagában nem lenne elég. De hidd el, nagyon is sokat számít, ez lényegében plusz egy szoba!

2019. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondokozástól is függ minden,tegyük fel hogy 2x 120000 Ft keresnek ami 240000 Ft ebből meg tudnak élni 2 évig aztán új állás nől a fizetés 400000 Ft lesz nekik, így sokan azt csinálják hogy akkor ezt is meg veszem mag azt is nagyobb lesz az igényük,így ugyan úgy fel élik a pénzüket, aki kis pénzből nem tud megélni az sokból sem tud, legalább is nagy % nál így szokott lenni,van olyan ismerősöm aki 300-350000 keres de 3 hétig ha ki tart neki egyedül vagy hó végére le nullázádik, régebben is ez volt a problémája túl nagyok az igények, nem tanult meg spórolni.
2019. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elgondolkodnék ilyen esetben a párommal, hogy az ótócska köll-e? Kinek mennyi rejtetten luxusigénye van (cigi, pia, kávé, egyéb aljzószerek). Szelektálnék vele mi a fontos/kevésbé fontos, aztán törekednénk a megtakarítás kialkítására.
2019. márc. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből egész biztosan félre lehet tenni.


Még ha 150 is az albérlet mindenestül, 250 marad élni.

Én sajátban vagyok, cserébe nincs 250 se a havi bevételem.



Egyébként lehet írni Excelben: rezsi, kaja és bevásárlás, extra kiadások, hobbik, egészségi kiadások (én a fájdalomcsillapítót sorolom pl ide).

Így képbe kerül az ember, mire mennyi megy el, az egyes hónapok összehasonlíthatóvá válnak, a kiugrások látszódnak.

2019. márc. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább az a gond, hogy sokan nem keresnek 200-at, hanem csak 150 környékén vagy annyit se.


Mondjuk 140+160=300, ennek több, mint a fele megy az albérletre és így ez azért már karcsúbb.

2019. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!