Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan spóroltok? Van...

Ti hogyan spóroltok? Van olyan spórolási tippetek, amire esetleg nem mindenki gondol?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy, szerintem az egész spórolás egy zsákutca.

Nem spórolni kell, hanem tanulni, dolgozni, képezni magad és ezáltal egyre több és több pénzt keresni.

2019. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En is inkabb bevételnövelesre gyurok.


Sporolni max szorakozaskent szoktam mert soha nem lattam még eddig azt hogy sporolassal több maradna.

Alig evés, csoki, üditő stb redukált, boltba olcsobb dolgok valasztasa a dragabb helyett, programok kihagyàsa, hobbi zero, ruhavasarlas, ha csak muszaj mert már lyukad, foszlik, stb es de érdekes, igy is folyamatosan lakbérelmaradas, rezsi be nem fizetés ment.

Legjobban akkor gondolkodtam el, amikor a főnök azon agyalt, mit kíván, mit enne ebedre vacsira, akkor villant be nekem hogy jezus en ezt már rég nem is tudtam hogy igy is lehet élni hogy azt eszel amit akarsz, es nem azt ami van éppen, akár kenyer meg màjkrem, hanem az az érzés hogy kivansz vmit, ez az érzés engem ugy meglepett hogy jé tenyleg ilyen érzés is létezik, normal esetben azt eszi az ember amit szeretne, de fura


Inkabb kértem fizuemelest, már a tripláját kapom annak mint amivel felvettek, plusz inteztem még ezt azt. Üzletelgetes a nete n stb. Igy már megélek. Gondolkodhtom a tovabbi bevetelszerzesen.

2019. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem dobok ki ételt. A többlet kaját lefagyasztom, vagy feldobom valamivel és más fogás lesz belőle másnap. Kevés húst eszünk, felvágottat soha. Szendvicsbe kis csíkokra felvágott hideg sült csirkemellet (vagy egyéb húsfélét) teszek. Egy ilyen szendvics salátával egy komplett ebéd is lehet.

Van otthon konyhakert, tavasszal van saláta, retek, újhagyma, nyáron nem veszek paprikát, paradicsomot, mert megterem. A többletet elteszem télire lecsónak, vagy főzök paradicsomszószt, ami egész télre elég levesnek, vagy tésztára.

Ásványvizet nem veszünk. Szűrt csapvizet iszunk. Üdítők helyett limonádét készítünk. Nyáron bónusz fűszernövényekkel.

Bolti sütiket soha nem veszünk. Ha valami édességet kívánunk, akkor elkészítjük otthon.

Nem veszünk olcsó vacakokat, igyekszünk minőségi dolgokat venni mind kajából, mind tisztálkodó szerekből, vagy használati tárgyakból. Viszont nem vásárolunk feleslegesen semmit. Nem járunk shoppingolni, hogy vegyünk egy 1001. pulcsit, vagy táskát.

Étterembe nagyon ritkán megyünk, otthon főzünk.

2019. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. márc. 15. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden héten félreteszek +50ft.-t. Az év végére valamennyi pínz összegyűlik.

A másik, hogy a fizum 10%-át teszem félre - úgy, hogy nem egy Dacia értékű fizut kapok havonta...

2019. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden égőt lecseréltem energiatakarékosra, a gázbojlert nem hagyom takaréklángon, hanem csak akkor kapcsolom be, amikor használom, a gázkonvektort éjszakára kikapcsolom még a legnagyobb hidegben is.
2019. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Havonta félrerakok egy nagyobb összeget.Ami marad abból számlákat fizetek,előre felírom mit kell venni.Minőségi dolgokat veszek,ha tudom,hogy akcios lesz akkor veszdm.Van kert és állatok,azon sokat lehet spórolni.Odafigyelek,hogy feleslegesen ne pazaroljam a vizet,villanyt.
2019. márc. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!