Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy banki szektorban dolgozó...

Egy banki szektorban dolgozó ismerősöm azt mondta, hogy a magyaroknak nincs "spórolási kultúrájuk". Neked erről mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Értette ez alatt, hogy az emberek impulzívan vásárolnak, bár panaszkodnak a fizetésükre, de mégis szeretnek olyan dolgokat vásárolni, amire nincs szükségük meggondolatlanul. Inkább a mennyiségre adnak, mint a minőségre. Inkább a mának élnek, nem takarékoskodnak.
2018. dec. 15. 16:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*olyan dolgokat vásárolni meggondolatlanul
2018. dec. 15. 16:13
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A pénzügyi kultúra nagyon alacsony szinten van idehaza. Ez vonatkozik a vásárlásokra, a megtakarításokra, a hitelfelvételre. Nem csoda, mert ilyesmit nem tanítanak sem az általánosban, sem középfokon.
2018. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Banki szektorban dolgozó ismerősödnek tökéletesen igaza van.
2018. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pedig nekem ez olyan fura. Azt gondolnám, hogy akinek korlátozva van a pénzmennyisége, az mindig precízen odafigyel. Én ilyen vagyok, kissé túlzásba is viszem.
2018. dec. 15. 16:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősödnek igaza van.

Szerintem ilyenkor a "karácsony előtti lázban" akár személyi hitelt is felvesznek, valahogy akkora kényszert éreznek a fogyasztásra... Nem gondolnak arra, hogy utána miből lesz fizetve... Minden évben próbálják erre felhívni a figyelmet, mindenki nézze meg milyen hitelt, milyen feltételekkel vesz fel.... El se olvassák, gyorsan aláírják hogy fogyaszthassanak azonnal...

2018. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van ismerosodnek, en is igy latom. Meg olyan hazaspart is ismerek akiknek van minimum havi 600 ezer ft fizetesuk kettöjüknek es megsincs sose penzunk. Aztan sirnak meg probalnak kolcsonkeregetni emberektol. Szerintem ez mar betegseg.
2018. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
*pénzük
2018. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Magamból kiindulva igen. Bár én több szempontból is a mának élek.
2018. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim élete semmi másból nem áll, csak abból, hogy spórolnak. Olyan szinten, hogy minap sétáltunk a belvárosban, kis tesómnak venni akartam kürtöskalácsot (éhes volt). Erre rögtön rám förmedtek, hogy hova dobálom már megint a zsebpénzem. Családi házat pont annyira spórolták ki, hogy lakható legyen (kicsit rossz a szigetelés...), cipőre maximum 8 ezer forint az elfogadható, pólóra maximum 2500-3000 forint, élelmiszerből és úgy en bloc mindenből MINDIG a legalapvetőbb dolgokat veszik meg (tusfürdő, szappan, zöldség, gyümölcs, tej stb...Nutella meg egyéb finomságok kizárva), és semmi extrát nem vesznek/vettek soha. Soha nem voltunk étteremben, soha nem voltunk színházban együtt, csak Európán belül voltunk nyaralni. Laikusnak talán nem tűnt fel, de apukámnak milliós jövedelme van havonta. De egyvalamiben soha nem voltak spórolósak: külön tanár. Ezért becsülöm őket, nem tudok szemrehányást tenni. Soha egy másodpercre nem hánytorgatták fel mennyibe kerülök/kerültem!


Hogy mi a véleményem a kérdésről és bevezetésről? Átlag magyar biztos nem ilyen szerényen élne, mint mi, teljesen egyetértek!

Bár nyilván apám azért elért valamit, ő tudja honnan jött, elismert ember a városban és ismeri a pénz értékét, nem az égből jöttek neki meg nem a szél hordta össze, hanem keményen tanult és utána dolgozott éjjel-nappal érte. Ő neki lenne mire büszkének lenni meg nagyzolni, de nem teszi!

2018. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, nagyon sokan nem tudják beosztani a pénzüket vagy elverik hülyeségekre.

Van egy tüzelőanyag kereskedése a családomnak. Nyáron nem jönnek csak azok akik nagyobb tételben vásárolnak, utána ősztől kezdenek megjelenni azok az emberek, akiknek csak minimális, akár egy éjszakára elég mennyiség kell, azt is hitelben szeretnék elvinni, de úgy nem kapnak. Ezek az emberek nem gondolkodtak egész nyáron, hogy mivel fognak majd fűteni, nem tettek rá félre pénzt. A nőknek minden héten más színűre van festve a haja, a férfiak pedig szabadidejükben a kocsmában ülnek. Ezzel nem is lenne baj, mert alapvetően nem érdekel mások élete, csak akkor ne hitelbe akarjon vásárolni, ha baromságokra van pénze. És ez évek óta így megy, nem tanulnak belőle csak nagyon kevesen.

2018. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!