Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakit örökbeadnak, akkor...

Puffinlekvár kérdése:

Ha valakit örökbeadnak, akkor ő szenved ettől valami lelki sérülést, vagy nem êli meg traumaként, hogy elszakad attól, akiben kilenc hónapig élt és talán merőben más emberhez kerül?

Figyelt kérdés
Úgy vélem, a magzat pontosan ismeri az anyja hangját, éri-e elhagyottság-érzet, vagy elég kicsi ahhoz, hogy azonnal alkalmazkodjon? Nem keletkezik benne űr, hogy az anyja lemond róla?

2019. márc. 19. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


Viszont meg akartam venni egy közeli házat a volt tulaj testvérétől - van egy régi örökbefogadási szerződésem, a srác putriból putriba került, hozzáment egy csajhoz (aki ivóbajnok volt), a csaj 38 évesen felkötötte magát a padlásfeljáróban, a srác néhány évvel később annyit ivott, hogy vért hányt...

Poén, hogy jelentkezett az "unoka" (az örökbefogadott gyerek állítólagos fia, akiről eddig senki sem tudott), és vitte a házat :)

28/F

2019. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
nem attól keletkezik benne trauma, hogy miután kikerül a szülőanyjából, valaki más neveli fel, hanem attól, hogy az egész örökbeadási/fogadási rendszer toketlenek gyülekezete, és néha egy életen át nem kap örökbefogadó szülőket a gyermek.
2019. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Hát igen, nagyon komoly procedúra örökbefogadni.

Arra voltam igazán kíváncsi, hogy elég kicsi-e ahhoz, hogy simán alkalmazkodjon más emberekhez, vagy azért tudatalatt mégis okoz valami hiányérzetet?

Mert azt mondják, egy császármetszéssel világrajött gyermek másképp éli az életét, mint egy természetesen született. Hogy valahogy bennemarad ez az információ és másképp reagál dolgokra, ebből gondoltam, hogy szülőanyától hirtelen elszakadás is okoz valamit, nem gyilkolásra gondolok, mint tipikusan a filmekben, hanem, hogy valami "kód épül emiatt belé", és hogy ezt hofy dolgozza fel. :) Remélem, érthető volt.


#1 Bírom az ilyen felbukkanó rokonokat.

2019. ápr. 1. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!