Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jogos az hogy ezt a dolgot...

Jogos az hogy ezt a dolgot traumaként élem meg és nem hagy nyugodni teljesen soha?

Figyelt kérdés

Egész eddigi életemben a kiközösített, lenézett, agyongúnyolt ember szerep jutott nekem. Akit nem szabad befogadni egy közösségbe se, akit jól ki kell pletykálni a háta mögött, a lehető legjobban megalázni, megfélemlíteni, és ha esetleg ismerkedni, barátkozni próbálna akkor mindenképpen le kell koptatni. Erről szólt az eddigi 20 évem, és változás ezután se nagyon látszik. Sőt inkább romlás, egyre inkább elfordulok az emberektől meg ők is tőlem, egyre ellenszenvedebb és unszimpatikusabb vagyok mindenkinek. Kiskoromban azért még néhány emberrel úgyahogy elbeszélgettem, főleg rokonokkal, 1-2 korombelivel, de már azokkal se tudok. Ráadásul egy olyan közegben élek már születésem óta, ahol teljesen meg vagyok bélyegezve, kis település szóval nem volt nehéz dolguk elhíresztelni itt minden rossznak az évek során. Gond persze az lehet velem mert nem csak a közösségekből utálnak ki, hanem egyes embereknek is jó hamar elmegy tőlem a kedvük.


Végeredmény hogy jelenleg teljes magány uralkodik rajtam, nincs szociális, társasági életem. Még soha egy péntek vagy szombat este nem mentem el sehova ennyi idősen pedig mennék ha lenne kivel. Egyedül kell lefoglalnom magam, mondhatni nem élek hanem túlélek csak, túlélem a búvalb*szott, magányba fulladt napokat. Azért szeretek emberek között lenni, főleg a korosztályom között, mégha tudom is hogy soha nem fognak velem szóba állni.


2017. márc. 31. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel piszkalnak, miket mondanak rad?
2017. márc. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja.
2017. márc. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is zárkózott, aszociális lélek vagyok, de természetesen vágyom társaságra. Én magányos hobbikat űzök (olvasás, futás stb), de az évek során annyi műveltséget, tudást és legfőképp önismeretet szedtem magamra, hogy ritka érdekes embernek tartanak. Én értem, hogy trauma, én is sokat szenvedtem, amiért nem tudtam beilleszkedni közösségekbe, de rájöttem, hogy nagyon nincs is ra szükségem. Legyen egy önmagad számára szórakoztató időtöltésed, más számára is az leszel idővel. Nem kell ebbe belepusztulni, minden javítható. Ez is.
2017. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végül is jogosan érzed, én is így vagyok, nem vagyok vonzó se külsőre, se amúgy, szóval alig volt aki haverkodott volna velem. Beteg is vagyok, családomban tönkrement a lelki életem, sosem tudtam senkihez kötődni, nehéz időkben vigaszt találni.
2017. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Fiatal Kérdező!


Nyugodj meg, nincs veled semmi baj az Égvilágon! :)


Néhány melankolikus típusú ismerősöm van, aki nem igazán enged magához közel másokat. (Én pl. a legjobb viszonyt velük ápolom.) Korosztályom mindegyik.


Rájöttem már, hogy én is Önmagam társaságában tudok a legjobban feloldódni - annak ellenére, hogy nyitottabbnak és társaságkedvelőbbnek látnak mások, mint amilyen valójában vagyok...


Ui: Időd pedig, mint a Tenger. Hiszen előtted a NAGYBETŰS ÉLET!


Üdv: 43/N

2017. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!