Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg nekik, hogy...

Hogy mondjam meg nekik, hogy nem szeretnék szülinapozni?

Figyelt kérdés

Jövőhéten töltöm be a 19-et és anyáék szokás szerint csinálnak tortát, vesznek ajándékot, sőt a "barátnőm" is eljön.

Teljesen elegem van mindenből. Az éven mindenemet elvesztettem. A legjobb barátnőim mind elhagytak és azóta egyszerűen semmihez nincs kedvem. Gyűlölöm magamat és mindenki mást is. Nincs kedvem egy felszínes szülinapi bulihoz, semmihez nincs kedvem. Legszívesebben eltűnnék a világról. Nemsokára érettségizek és annyira bizonytalan vagyok magamban, sose volt még ilyen. A tanuláshoz sincs erőm, mert folyamatosan azon kattogok, hogy miért nem felelek meg senkinek, hogy miért vagyok ilyen szerethetetlen.

Volt egy srác is, aki ígérgetett nekem mindent és utána szó nélkül kilépett az életemből. Összetörtem. Az egyetem se jön össze és jövőre azokkal az emberekkel kell maradnom ötödévre, (az ex barátnőim) akik kinevetnek és gúnyt űznek belőlem. Annyira nem akarom végigcsinálni, nem akarom ezt az életet. 19 éves leszek és úgy érzem, hogy nem is éltem még. Egy senki vagyok.

Legszívesebben már azonnal egy vonat elé vetném magamat, de drága a temetés.



2019. márc. 21. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Én meg úgy tanultam végig az érettségi utolsó 2 hónapját, hogy apám meghalt február végén és az átlageredményem 82% lett :-) úgyhogy ne sajnáltsd magad, a kifogásokat mindig lehet keresni, de aki valamit el akar érni az életben, az el fog.
2019. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt a tanulásra írtam.

A fő kérdéshez hozzászólva: a családodnak is egy öröm ez a nap, nem csak arról szól, hogy neked. Ne rontsd el a kedvüket és ülj le egy asztalhoz velük, beszélgess... gondolom mennyire jó lehet ehelyett ülni a sötét szobában és gépezni

2019. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elsődlegesen ebből a depressziós állapotból kéne kijönni, és végiggondolni, hogy mit tehetnél azért hogy jobb legyen. A múlttal meg nem érdemes foglalkozni, kit érdekel hogy a volt barátnőid miket gondolnak rólad. Ha nem akarsz velük egy levegőt szívni jövőre nézz valami más helyet. és ne az alapján mérd magadat, hogy kinek hogy felelsz meg, a saját magad életére koncentrálj, a saját vágyaidra. Az ismerkedés meg sokszor olyan hogy vagy bejön, vagy nem, szinten mindenkinek voltak kudarcélményei, ez van, nem jöhet mindig minden össze, nem szabad ezen idegeskedni.

Foglalkozz a jelennel, a szüleid jószívvel készülnek neked a szülinapodra, próbáld meg leengedni ezeket a dolgokat, és érezd jól magad, tedd oda magad az érettségire, aztán majd meglátod úgyis, hogy mik lesznek a vágyaid és mit akarsz csinálni.

2019. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!