Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szuleimnek...

Fecske Fanni kérdése:

Hogy mondjam el a szuleimnek hogy új telefonom van?

Figyelt kérdés
KB 3 hónapja kaptam apumtol egy új telot és most vett nekem a barátom is egyet. Hogy mondjam el hogy kaptam egy új telefont? Félek hogy nagyon kiakadnanak.

2018. dec. 26. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Jogosan tartasz tőle. Az Ő helyükben én is "kiakadnék".

A kérdés az, hogy mennyire vagy hibás a dologban?


1.A barátod tudta, hogy már kaptál egyet? Ha igen, akkor a szüleidet akarta "túllicitálni"? Ebben az esetben őt fogják hibáztatni.

2. Ha nem tudta (mert nem mondtad el neki) akkor Te leszel a "bűnös".


Ráadásul az is plusz problémát okozhat a szüleidnek, ha a barátodtól kapott teló jobb/drágább/menőbb mint a tőlük kapott. Meg még az is, hogy melyiket fogod használni...


Tehát, őszintén mondd el a szüleidnek hogy hogyan történhetett meg ez a dolog. Mindig az őszinteség a helyes út!

2018. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
...és még valami: ha Te vagy a hibás, ne próbálj szépíteni/mentegetőzni! Azzal csak fokozod a bajt.
2018. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
...és még egy magánvélemény is: ha a barátod tudta hogy már kaptál, akkor én elgondolkodnék rajta hogy milyen jellem is ő valójában.
2018. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Egyébként én vagy a szüleimtől, vagy a barátomtól kapott telefont ruháznám át másra, ha mindkettő jó. Ha van egy kiválóan működő telefonom (amit bárkitől is kaptam), akkor a másodikat eleve el sem fogadtam volna. De ha már elfogadtad a barátodét, akkor a sajátodat ajánld fel szüleidnek, tesódnak, nagymamádnak, lévén, már nincs szükséged rá.

Egyébkén nem is értem, ez miért probléma. A telefon egy olyan használati tárgy, amiből egy is elég, de az, hogy te kaptál egy másikat, nem a te hibád.

2018. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Olyan gyorsan lemerulnek a legdragabb okostelefonok is,h erdemes mindig kettot tartanod beloluk magadnal. Teljesen idealis a helyzet. Szamomra termeszetes a tobb telefon a zsebeimben.

Aszuleidnek nkncs koze a masik telefonodhoz. Ha elveszik,jelentsd fel a rendorsegen oket lopasert. Megteheted.


N

2018. dec. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Észre sem veszik.
2018. dec. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös! Jesszusom, te honnan jöttél ilyen mentalitással? :O


Nem tehetsz róla, mondd meg nekik nincs ebben semmi kivetni való. Szerintem is add oda valamelyiket valakinek (vagy cseréljétek be pl ipadre - ha megvan a számla stb.)

Ne parázzz! ;)

2018. dec. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!