Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 24 évesen soha nem utaztam,...

Ha 24 évesen soha nem utaztam, késő elkezdeni "élni"?

Figyelt kérdés
Vagy ha esetleg két éven belül pl teherbe esek akkor ezekre már csak nyugdíjas koromban lesz lehetőségem? Gyermekkoromban nem volt rá pénzünk, most meg kapcsolatban vagyok és a barátom nagy ívben tesz a külföldi nyaralgatásokra. Ha esetleg szakítanék vele, és lenne rá néha pénzem is be tudnám pótolni az elvesztegetett dolgokat?

2019. márc. 22. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem késő.
2019. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél utazgatni, bármikor megteheted. Mióta 6 ezerért oda-vissza elrepulsz Európán belül, azóta nem számít luxusnak. Jól megszervezve, alacsonyabb igényekkel fillérekért utazhatsz.

Egyedül is vagy barátnőkkel, csaladtagokkal.

Nem muszáj a pároddal.

Gyerekkel biztos nehezebb, de vele sem kizart, főleg ha kicsit nagyobb már (óvodás korú mondjuk).

Facebookon vannak csoportok, ahol lehet utitarsakat is keresni..

Nem kell ehhez szakitani..

2019. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyitókérdésed másról szól, mint a kifejtése.

1. Nem késő elkezdeni. Ötvenévesen se lenne késő.

2. Hogy milyen életet akarsz élni, és a pároddal mennyire tudsz kompromisszumot kötni, ezt neked kell érezned. Ha 2 év múlva szülsz, majd utána is pár évvel, akkor 30 éves korod előtt lesz két gyereked. Nyugdíjas meg 65 évesen leszel (ha tovább nem emelik addig). Nos, amikor a gyerekeid 16-18 évesek lesznek, akkor már lehet, hogy nem is veled akarnak nyaralni. De már 12-14 éves korukban fizikailag bőven bírnak annyit, hogy ez ne legyen akadálya az utazásnak. Akkor leszel te 42-44 éves, tehát több, mint 20 évvel a nyugdíjba meneteled előtt leszel.


Itt az egyetlen kritikus pont a párod. Ha most nem akar menni, idősebb korában még kevésbé fog akarni. De azt is lehet, hogy elmész a kamaszkorú gyerekeddel (gyerekeiddel), férjed meg itthon marad.

2019. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik mondatban gyerekről írsz, utána meg hogyha szakitanal.. Nem túl jó ötlet így gyerekben gondolkozni szerintem, főleg, hogy úgy érzed lemaradnal valamirol.
2019. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

"Ha ..., késő elkezdeni "élni"? Nem az. Én 38 vagyok, és most kezdek, kicsit félek miatta, de a 24 az semmi.

"...két éven belül pl teherbe" Megoldható. Csupán kevesebb lesz a zavartalan pillanat a kisgyerek mellett.

"... a barátom nagy ívben tesz a külföldi nyaralgatásokra." Csak ez a jelentősebb felfogásbeli különbség?

"... lenne rá néha pénzem is be tudnám pótolni ..." Alapvetően igen. 2 hetes nyaralás itt. 1 hetes szabadság ott. Hosszú hétvége amott. Következő évben ugyanez máshol.

2019. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!