Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti gondoltatok már az őseitekre?

Ti gondoltatok már az őseitekre?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a mamátok anyjára és annak az anyjára meg annak és így tovább vagy csak azért nem gondolunk rájuk mert nem ismertük őket?

2019. márc. 22. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Néha eszembe jut kik lehettek, milyen életet élhettek, de elképzelni sem tudom. Igazából még azt sem igazán tudom, hogy nagyszüleimnek milyen gyerekkora, élete volt vagy szüleimnek fiatalon.
2019. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mamám és az édesanyja egy háztartásban éltek, illetve a papám édesanyját is gyakorta látogattuk, falun. Őket ismertem, van mikor eszembe jutnak... Néha jó lenne újra falun lenni és enni a dédi kókusz kockájából, meg veszekedni a tyúkjaival. Vagy kimenni a kúthoz vizért. :)


A dédpapákat sajnos nem ismertem, az egyikőjük elhagyta a családot, a másikójuk meg korábban elhunyt, mint a felesége. De a nagymamám mesélt róla, sajnos nem sok mindenre emlékszem... Fényképen láttam mindkettejüket.


A dédik szüleiről (ők a szépszülők?) nem tudok sok mindent, most hirtelen nem is emlékszem, hogy láthattam-e én képeket róluk vagy sem... De szoktam rájuk gondolni, leginkább arra, hogy vajon hogy hívták őket, mivel foglalkoztak, hogy élték meg a gyermekük felnevelését. Vagy hogy nézhettek ki, ha egymás mellé állnánk, megtudna valaki mondani, hogy valahol rokonok vagyunk? Vannak-e közös külső tulajdonságaink?


Ükszülőkre viszont nem szoktam gondolni.


A dédimamik a háború idején vállaltak gyermeket, még azon szoktam gondolkodni, hogy vajon hogyan élték meg azokat az éveket...

2019. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt egy időszak, amikor az egyik rokonom családfával foglalkozott. Ekkor én is elmerengtem a kapott eredményeken, de rájöttem, hogy a múltat visszahozni nem lehet, illetve ma is-, és régen is más világ volt, így a múlt csak egy romantikus idilli kép marad, még ha rossz is volt.
2019. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!