Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti milyen munkahelyet/foglalko...

Ti milyen munkahelyet/foglalkozást javasolnátok egy nagyon visszahúzódó, gátlásos lánynak?

Figyelt kérdés
Rengetegszer felmerül bennem a kérdés, hogy vajon milyen munkakörben, hol tudnék majd elhelyezkedni miután befejezem a gimit. Nagy valószínűséggel nem fogok továbbtanulni, mert nem bírnám a vizsgákkal együtt járó stresszt, az állandó készülést, illetve még több évet az iskolapadban. Sajnos olyan szinten képtelen vagyok emberekkel kommunikálni és együttdolgozni, ráadásul szerintem annyira kiül az arcomra az önbizalomhiány, hogy attól félek az első benyomás után mindenhol elutasítanának, ahova csak jelentkeznék. Diákmunkán sem voltam még soha, mert már attól rosszul lennék szellemileg/fizikailag, ha csak például fagylaltot kellene osztogatnom, annyira feszélyez az idegen emberek jelenléte.

2019. márc. 29. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Fordulj orvoshoz/pszichológushoz, mert így egyik munkahelyen sem fogsz boldogulni. Sőt, nem csak munkahelyen, hanem általában sehol.
2019. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Író, hullamosó, festőművész, lidérc, temetőőr, mumus, rajzfilmkészítő, űrhajós, legenda.


Ha vmi még eszembe jut, szólok.

2019. márc. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Gombhoz a kabatot keresed. Menj pszichologushoz es tanulj meg a degitsegevel alkalmazkodnj a vilaghoz, minthogy elvard a vilagtol, hogy alkalmazkodjon hozzad.
2019. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én is hasonló voltam... de én pont ezért csak azért is olyan munkahelyet választottam ahol emberekkel kellett foglalkoznom. Tanácsadóként mindig emberekkel kellett együtt működnöm. És teljesen tudatosan mentem ilyen irányba. Végezhetnék olyan munkát is, ahol otthon vagyok... de én nem akarom, hogy a mizantrópiám eluralkodjon az életemen.


Ez kicsit olyan mint a túlsúly. Van egy kis pocid, és a kondid sem a legjobb. De azt mondod, hogy végülis belefér. Még szépen megvan a derekad vonala és nem fújtatsz, ha fel kell menned lépcsőn a 3-ra. Így úgyanúgy nem foglalkozol a testeddel és éled a kényelmes életed, aztán egyszer csak észreveszed, hogy lett egy kis tokád. Majd legközelebb már a konyhás néni bicepsz figyel be, amikor nem jön rád a kedvenc kardigánod, és lihegsz ha le kell menni a sarki boltig. Végül szép pocakot növesztettél és kétszer annyi vagy mint voltál.

Nyilván ez egy durva a példa, de mentálhigiénés elhanyagoltság ugyanaz. Tudom, hogy ez a szorongás, és zárkózottság résszemről nem jó. És nem akarom az életem úgy alakítani, hogy ennek kedvezzen, és még zárkózottabb legyek, amíg a végén már el sem akarom hagyni a lakást, mert félek az élettől.


Így válaszottam egy állást, amiben nem tudtam, hogy jó leszek-e. Emberekkel kellett beszélnem, és meggyőznöm őket, hogy a mi szolgáltatásunkat válasszák. Végül annyira belejöttem, hogy én lettem a legjobb a munkahelyemen. Már nem félek emberhez odamenni, leszólítani. Sőt, segített az is, hogy ismerem a félénkség érzését, így nagyon megértő voltam azokkal az ügyfelekkel akik szintén hasonló mentalitásúak voltak, és oldott légkörben tudtunk beszélni.


Úgyhogy én azt mondom, ha érzed, hogy ez kóros, akkor ne hagyd, hogy ez uralja az életed. Ha kell járj utána miért vagy ilyen? Burokba neveltek? Valaki bántott a családból? Nem fogadott be az osztályközösség? Akár szakemberrel együtt.


Nekem ez a terápiám, hogy csakazért sem úgy élek, ami kiszolgálná a zárkózottságom. Hanem igenis elmegyek, emberek közé, embereket hallgatok meg, és ők is engem.

2019. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
camwhore
2019. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább erőltetni kellene a dolgot. Én egy egyetemi egészségügyi szakra mentem és jelenleg is ezt tanulom még. Szintén nagyon gátlásos, csendes, visszahúzódó vagyok. Az egyetemen sem beszélek sok emberrel, sőtt... Viszont a munkahelyem rákényszerít majd, hogy emberekkel beszéljek. Ráadásul beteg emberekkel, így valószínűleg ők sokkal jobban meg lesznek ijedve mint én. Muszáj valahogy összeszedned magad, ne engedd, hogy eltapossanak. Ne pazarold arra az életed, hogy mindvégig csak bujkálsz az emberek elől.
2019. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló önbizalomhiányos, visszahúzódó, csendes ember voltam tini koromban. Viszont mivel pénz kellett én elmentem diákmunkázni a mekibe, mondván hátul szép csendben rakosgatom majd a szendvicseket. Hát nem, az első naptól fogva beraktak a kasszához kiszolgálni, a hideg levert rögtön, megszólalni alig tudtam. Stressz, pörgés, idegen emberek, minden volt ott. DE belejöttem, mert muszáj volt. Mindez már vagy 16 éve volt. Azóta semmi gondom, igaz még mindig csendes vagyok meg inkább megfigyelő típus, de ha úgy adódik bárkivel bármiről elbeszélgetek, akár munkahelyen akár idegenekkel. Nem kell mindenkivel rögtön megkedveltetned magad, meg barátkozni. Felszínes csevegésekre bárki képes, az meg bőven elég a munkahelyen. De ha mindig csak menekülsz a problémáid elől, soha nem lesz kiegyensúlyozott életed.
2019. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!