Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek kicsinyes dolog...

Szerintetek kicsinyes dolog szólni?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb társaság, akikkel gyakran járunk közösen programokra, olykor múzeumokba is. Ilyenkor általában kérünk magunknak tárlatvezetést, ami ugye pénzbe kerül, gyakran nem is kevésbe. Ilyemkor mindig akad valaki, pl. akadt már középkorú pár, vagy nagymama unokával vagy két barátnő, akik egyszerűen csatlakoznak a csoporthoz, és utánunk járva hallgatják a tárlatvezetést.

Nem értem ezeket az embereket, ez egy fizetett szolgáltatás, amit ők nem vettek igénybe. Nekem eszembe nem jutna csoportokhoz verődni. Szerintetek nagyon paraszt vagy kicsinyes dolog ilyenkor szólni, hogy bocs, de ezt mi fizettük ki.

Még mielőtt: nem arról van szó, hogy valaki épp a közelükben van, és odafigyel, hanem azokról, akik úgyszólván követik a csoportot, és végig hallgatják az előadást. Te szólnál, vagy lesz@rnád?



2019. ápr. 2. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van, h nem fizette ki akkor ne verödjön oda. Ettöl függetlenül ciki szolni, mert ez nem a ti dolgotok lenne, hanem a tárlatvezetöé.
2019. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos engem is idegesítene, hogy potyások csatlakoztak, de mentségükre legyen szólva, biztos nem tudják, hogy Ti ezért külön fizettetek.
2019. ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha zavar szóljatok a tárlatvezetőnek, és ő rendezi.
2019. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy tudják, hogy fizetős.

Az emberek általában hasonló tempóban mennek végig egy kiállításon. Ha épp abban a teremben van ő is, nyilván hallgatni fogja, amit mondanak. Én is hallgattam már, mert épp érdekes volt, más kérdés, hogy utána lemaradtam, mert nem szeretem a tömeget.

2019. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem ez furcsa, nem is értem, miért gondolja bárki is, hogy a tárlatvezetés ingyen lenne. Ha várost nézünk, az idegenvezető is ingyen, pusziból kísérget minket?

Azt meg külön írtam, hogy nem arról van szó, hogy egy teremben valaki "odahallgat"(bár én azt sem csinálnám, de mindegy), hanem hogy onnantól kezdve valaki csatlakozik a csoporthoz, és teremről teremre jár velünk.

2019. ápr. 3. 17:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolják, mert vannak olyan kiállítások, ahol pl óránként indul tárlatvezetés minden plusz költség nélkül.
2019. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ezt tényleg nem tudtam. Mi mindig fizettünk, soha nem futottunk még bele ilyen ingyenes cuccba. Innentől viszont könnyű lesz a megoldás, egyszerűen szólunk, hogy ez fizetett vezetés.
2019. ápr. 3. 18:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsinyes, benneteket nem ér hátrány. Egyébként igazad van, hogy ti fizettek érte, de valahogy mégis furcsán néznének rád, ha szólnál.
2019. ápr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát pl. mi néha tízen is bemegyünk egy múzeumba úgy, hogy a művészettörténész barátunk mesél nekünk minden képről, de egyiptológiai kiállításra is mentünk úgy, hogy én beszéltem a kiállítási tárgyakról a barátaimnak, és más baráti körök is mennek így múzeumba.
2019. ápr. 4. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: igen, valahol én is ezt érzem, hogy én érezném hülyén magam, ha szólnék, holott normál esetben annak kéne hülyén érezni magát, aki potyázik. (És az, hogy nem tudja, hogy ez egy fizetett dolog, az csak egy jóindulatú feltételezés, nem tény.)


Kedves utolsó, nagyon ügyesek vagytok, hogy megtartjátok egymásnak a tárlatvezetést, de nem sikerült rájönnöm, hogy a hozzászólásod hogyan kapcsolódik a kérdésben felvetett problémához.

2019. ápr. 4. 06:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!