Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha elvesztettem...

Mit csináljak ha elvesztettem a motivációt az élet iránt?

Figyelt kérdés
Eddig úgy éltem 24 évet hogy fel sem merült bennem ez, de pár hónapja szöget ütött a fejembe és nem tudok tőle szabadulni. Folyamatosan erre gondolok, hogy mi értelme van annak, amit az emberek csinálnak. Az élvezetek, örömök csak pillanatnyi illúziók. Lehet őket hajkurászni egy életen keresztül, de mégis miért? A munkával ugyanígy vagyok, például ki a tökömet érdekli ez a kényszeres megfelelés, teljesítménykényszer? Bármiről beszélnek, már csak annyit hallok, hogy blablablabla...kit érdekel, hogy milyen terméket gyártanak, milyen minőségben és hány darabot? Nem tud lázba hozni. A tanulással ugyanez, mi értelme van ennek, hogy kényszeresen értelmetlen dolgokat magoljak 15-20 éven keresztül? Miért kell ezekkel az értelmetlen, céltalan hülyeségekkel foglalkozni? Hogyan lehetett egy teljes rendszert kiépíteni ehhez?
2019. ápr. 5. 06:31
 1/2 anonim válasza:
En is sokszor elgondolkoztam mar az elet ertelmen. Vegig gondoltam az egeszet, hogy az ember, az emberiseg lete mennyire eretlmetlen. Hiszen olyan paranyiak vagyunk hogy semmit sem befolyasol a létzesunk. Egyetlen evolucios feladatunk hogx szaporodjunk kb mint a legegyszerubb sejtek. En arra jottem ra evek soran gondolkozva ezen hogy nem szabad tul sokat gondolkozni az elet ertelmen mert a valasz nem lesz szep. Mint a vallások kitalaltak. Ba tul sokat gondolokozol ezen depresszios leszel(tapasztalat) Egyszeruen arra kell torekedni hogy ertekes ember legyél. Es foglalkozz azzal amit szeretsz. A masik "ertelme", celja hogy felfedezzuk a vilagot, a vilagegyetemet es az egesz mukodeset, mibenvoltat. :) 20/f
2019. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak ősközösségek.

Ha értesz a kovács, földműves, állattenyésztő, asztalos szakmák vaalamelyikéhez, ki tudsz lépni a kapitalizmusból.

2019. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!