Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem a valódi énem és...

Elvesztettem a valódi énem és igy nem birom tovább?

Figyelt kérdés

Teljesen semmitmondó életem lett... semmi edzés.. semmi társaság.. mindenemet elvesztettem amit szerettem... és mindenkit akivel megtudtam beszélni a problémáim... senkitöl se tapasztaltam semmi jót honapok óta... Sok ember eltünt az életemböl, mert (röviden tömören) szar emberek. Mind a földön (majdnem) mind. És annyi gyülölet lett belölem emiatt hogy elvesztettem valakit az én hibámbol is... Nem álltunk közel együáshoz, de szivesen megismertem volna...17 éves fiu vagyok...de ugy érzem magam mint egy megkeseredett vénember... van egy idézet amit magaménak érzek...,,tul fiatal vagyok hogy elveszitsem a lelkem

Tul fiatal vagyok hogy érezzem ezt az öregséget"... a rövid eddigi életem ellenére sok nehézségen mentem át... volt hogy majdnem belehaltam.. lelkileg is és fizikailag is... úgy érzem ha ez a sok rossz nem fog változni akkor rossz vége lesz... vagy rám nézve vagy másokra nézve... Mert még tudok tudatos maradni... de egyszer nemrég amikor a mentális ingerküszöböm feszegetve volt, majdnem elvesztettem a kontrolt... :( És úgy érzem nincs jogom ahhoz hogy bárkiben kárt tegyek akiben akarok... ezért le tudtam állni még mielött ütöttem volna... talán magamba kárt tehetnék.. akár visszafordithatatlant is... Mert ennek az életnek már nem sok értelmét látom... Nagy hibának tartom hogy él ember a földön... Bármi más élöt tudok becsülni ami él kivéve az embert... Nem találkoztam olyannal akit még most is becsülnék... Ugy döntöttem adok egy első és utolsó lehetöséget magamnak és segitséget kérek... Ha van valaki aki ugy érzi szeretne velem beszélni, az irjon valamilyen formában kérem...



2017. júl. 15. 15:56
 1/2 anonim válasza:

Mi lenne ha befejeznéd a picsogást, ember?


Nem azért mondom mert nem tudom miről beszélsz mert kábé ugyanígy éreztem magam, tizenhét évesnek lenni k rvanagy sz pás, mocskosul sz r és nehéz, igen.


Mondok egy tuti tippet, emelt fel a segged és csináld azt amit akarsz, g cire azt, amit mindig akartál, nem számít, mibe kerül, ha most nem megy, kezd el dolgozni rajta hogy sikerüljün. Nem számít, mennyire elrugaszkodott vagy hülyeség, csak csináld amiről úgy érzed hogy szükséged van.


Amire meg nincs azt hagyd ott a p csába.


Nehéz, én tudom, de ez van.


19F

2017. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Leírok Neked egy pár dolgot, remélem segít. Az élet egy nagy hullámvasutazás, hol fent, hol lent, és olyan gyors, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Sajnos nem szórakozni születtünk a Földre, hanem, hogy a tapasztalatok begyűjtése közben fejlődjünk. Van aki jó dolgokat tapasztal, mások meg rosszakat. Én 42 éves koromra minden rosszat átéltem, amit ember átélhet. Pár éve egy balesetben szörnyethalt a feleségem, miközben vártuk a babát, olyan súlyos nyugtatófüggő lettem, hogy a lakásból nem tudtam kimenni, és azt se tudtam, mennyi 2+3. Azt mondták az orvosok, hogy soha nem fogom tudni letenni a nyugtatókat, és emiatt rövid úton meg fogok dögleni. Na ezen úgy felszívtam a taknyot, hogy csak azért is letettem.(Nem magamról akarok írni, csak azért teszem, hogy tudd, másnak se könnyű)Olyan súlyos elvonási tüneteim lettek, hogy kétszer majdnem tényleg meghaltam. DE! Az ember csodálatos dolgokra képes! És még annál is nagyobbakra. Egy éve nem láttam egy orvost se, de egyedül meggyógyultam a depresszióból és a pánikból. Jól tetted, hogy segítséget kértél! Van segítség, csak nem szabad feladni! Én a betegségem alatt elvesztettem a lakásomat, munkámat, kocsimat, és feléltem az összes pénzemet. A barátaim elhagytak, 8 hónapig csak édesanyámmal tudtam beszélni, de nem adtam fel. Most nincsenek barátaid, de ez nem lesz örökre így. Meg fogsz ismerni új embereket, lesz barátnőd, feleséged, gyerekeid. Lehet, hogy majd csak 10 év múlva, de addig tarts ki. Az ember, élete nagy részében egyedül van. Egyedül születünk és egyedül halunk meg. Még 1000 ember közt is tudunk magányosak lenni, ilyen az emberi lélek. Légy a saját magad legjobb társasága! Egy csomó mindent lehet egyedül csinálni. Hiányzik az edzés? Menj el futni, vagy bicajozni! Járj el moziba, sétálni, vagy akárhova, egy idő után lesz, aki bekapcsolódik. Találj egy kreatív hobbit, tanulj hangszeren játszani, makettezz, vagy akármi.Idővel ki fognak alakulni a dolgok. Mondom, hogy ki tud segíteni rajtad. Te. Csakis te. Fogj egy füzetet, és írd le, hogy mi az ami egy kicsikét is érdekel! Aztán vágj bele! Az öngyilkosságot felejtsd el! Ritkán halálos, de jó eséllyel egy életre lebénulsz, és akkor tényleg baszhatod! Az agyadnak arra van szüksége, hogy új élményeket szerezz, de ezt a szobában kuksolva nem lehet elérni. Tegyél bele egy hátizsákba egy palack vizet+egy szendvicset és menj el bicajjal kirándulni a közelbe, vagy a strandra! Estig ne is menj haza. Meglásd jobban fogod magad érezni. Nekem elhiheted, idősebb vagyok, mint Te. Vannak még használható tippjeim, hogy jobban érezd magad, de kezdetnek elég ennyi. Ha gondolod, írj! Nem vagy egyedül.Enged meg, hogy búcsúzóul leírja Neked a kedvenc motiváló pszichoterápiás szöveget, amit valaha hallottam: HARCOSOK, HARCOLJATOK! Üdv! Balázs
2017. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!