Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szivességet teljesitettem,...

Szivességet teljesitettem, majd amit kaptam nem fogadtam el. Helytelenül tettem?

Figyelt kérdés

Tehát volt egy eset. Egy asszonynak tettem egy apró szivességet (nem mondom el mi volt az, de ilyen mint pl a boltból hoztam neki vmit) amire neki nem volt lehetősége. És egyébként nem tartozik a munkakörömbe.

Cserébe ő adott nekem +pénzt, amit nem fogadtam el, mert nem azért csináltam.

Később jött a lánya, majd csokit nyomott a kezembe, amit szintén nem fogadtam el. Szigorúan visszautasitottam.


Az okok: úgy érzem ha adnak nekem vmit, h le akanak fizetni, hiába előtte teljesitettem vmit. Vagy később elvárják, h ismét megcsináljam, de már nem csk neki, hanem több embernek.

Illetve mikor kinálnak is vmivel nem fogadom el, mert ami a másé, az a másé, ami az enyém, az az enyém.


Többen mondták, h megsértődhettek, h nem fogadtam el a csokit.

Ti mit gondoltok erről? Helyes/helytelen a felfogásom?


2019. ápr. 13. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen, de mindig megkaptam a "ha adnak fogadd el, ha ütnek, szaladj el" mondást.

A csokit azért el lehet fogadni, szívesség megtételét pedig vissza lehet utasítani, ha már elvárás-szagú kezd lenni.

Néha én is voltam a ló túlsó felén, amikor nekem tett valaki valamit, mert megkértem rá - apró semmiség, de úgy éreztem, életem végéig adós leszek ezért, úgyhogy erőmön felül akartam valamivel hálám kifejezni. Erről is kezdek leszokni, mert ez se természetes, semmit se szabad túlzásba vinni.

Mindenben meg kell találni az arany középutat. :)

2019. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Helytelen a felfogásod.

Nem tudjuk, miről van szó, de a csokit mindenképp elfogadhattad volna.

Természetes emberi reakció, hogy a szívességet viszonozni akarják.

A logikád alapján vonalas, fafejű embernek gondollak.

2019. ápr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne gyárts elméleteket, mert a saját életedet teszed tönkre. Társadalomban élünk, nem a pusztában. Te aspergeres vagy?
2019. ápr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Helytelen volt visszautasítanod. A szivesség azt jelenti, hogy te semmit nem vársz cserébe azért, hogy teszel valamit.

Ettől független dolog az, hogy amikor szivességet teszel valakinek, az az adósoddá válik, amit ő saját belátása szerint törleszt vagy nem. Ezek ugyan nagy szavak, de nem kell nagy dolognak képzelni. Ha elhozol valakinek valamit a boltból, az utáni hálás lesz neked és jóhiszeműen meghív téged egy tábla csokira. Illendő elfogadni más meghívását, ha azt jószívvel teszik.

A másik az, hogy ugyan kényes téma egy ajándék-ajánlat elfogadása, de az hogy soha semmit nem fogadsz el, egyértelműen helytelen. A csoki, mint tárgy testesíti meg a szivesség viszonzását. Ha valaki felajánlja neked, hogy ami az övé, az legyen a tiéd, azért teszi (optimális esetben), mert szeretné hogy az a valami a tiéd legyen, szeretné megosztani veled azt amije van. Ez egy szép gesztus, illik elfogadni és lehet, hogyha visszautasítod megsértődnek rá.

2019. ápr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a pénzt nem is a csokit elfogadhattad volna.Nen feltétlenül jelenti,hogy újból megkérnek valamire ha igen van választási lehetőséged. Ez inkább egy szép gesztus volt a részükről.

Ami miatt nekem már tettek megjegyzést a volt munkahelyemhez fűződik amikor valaki fizetett italt vagy kávét,és utána ha olyat kért amit nem tudtam teljesíteni vagy figyelmeztetnem kellett valami miatt akkor jött azzal bezzeg amikor italt fizetett akkor jó volt...megjegyzem nem csak nekem fizetett akkor hanem másoknak is akik ott voltak.

2019. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!