Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tesztek, ha egy munkatársa...

Mit tesztek, ha egy munkatársatok, akivel nem vagytok rosszban, helytelenül használ egy szót?

Figyelt kérdés
Rendszeresen azt mondja az illető, hogy adekváLt, ami rém ciki szerintem... Ti szólnátok neki? Ha igen, hogyan?

2018. szept. 14. 12:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
"Józsi, az adekVÁT!" Így egyszerűen. Mondjuk lehetőleg nem 20 ember előtt.
2018. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én se szeretném mások előtt. Az a baj, h mindig akkor mondja, ha sokan vagyunk... :/ Random menjek oda hozzá, mikor épp csak ketten vagyunk valahol, hogy "hmm, amúgy figyelj már, ....."
2018. szept. 14. 12:37
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen, pontosan így, ha nagyon zavar. Vagy hagyd a fenébe!
2018. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az nem válik be, ha hallja, hogy én úgy használom a szót, hogy "adekvát", mert biztos azt hiszi, hogy én mondom rosszul, vagy nem is figyel fel a különbségre.
2018. szept. 14. 12:39
 5/23 A kérdező kommentje:
Egyrészt zavar is, meg valahol úgy érzem, jót tennék vele azzal, ha innentől kezdve mások előtt nem égetné le magát ezzel, csak olyan hülyén venné ki magát. De tényleg lehet, hogy hagyom a francba, azért nem vagyunk mi barátnők.
2018. szept. 14. 12:41
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Az az illemszabály, hogy nem való rámutatni valaki hibájára.
2018. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2018. szept. 14. 12:43
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

Az ilyen díszmajmot én beégetném. Egyszerűen lehet akármilyen jó barátom, az ilyen alpáriságot nem tűröm.


Vagy megkérném mindenki előtt, hogy "Pista! Magyar parasztgyerek vagyok. Nem értem. Betűznéd ezt a szót?" Azt mikor beLebetűzte az L-et, akkor folytatnám: "Oké, akkor mondd meg légyszíves, hogy mit jelent"

Tutira az ADEKVÁT jelentését se tudja. De ha mégis, akkor megmondanám:"ahha. De ez az adekVÁT" jelentése. Vagy ha nem tudja, akkor "Pista, amit te használsz szó,azt nem tudom mit jelent, de az ADEKVÁT azt jelenti, hogy..."

2018. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A tudatlanság ciki. De a félműveltség PUSZTÍTÓ
2018. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Egy alapvetően magasan képzett nőről van szó egyébként... Nem is értem. Minden egyes alkalommal, amikor leírva látja, azt hiszi, hogy kihagyták belőle az L betűt, vagy mi? :'D

Azzal nincs gond, hogy a jelentését ne tudná. Teljesen adekvát módon használja :))))

2018. szept. 14. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!