Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dolgozó emberek, ti nem...

Dolgozó emberek, ti nem irigykedtek az egyetemistákra/kollégistákra, hogy sokkal több szabadidejük van, mint nektek, nyugodtan elmehetnek akár hétfő este szórakozni, ha úgy van, és nincs 7-ből 5 napjuk teljesen elvéve?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 22:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt akartam írni, hogy nekem az előző munkahelyemen volt jópár kollégám, akik hét közben bulizni jártak. A mostani helyemen pont az tetszik, hogy nem diákos a társaság és nem kell menni heti egyszer csapatépíteni sörözni. Meg nem este 8-kor kezdődnek a csapatépítő bulizások és a kollégák nem arról mesélnek, hogy milyen jó volt a tegnapi buli, mert semmire nem emlékszik.
2019. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Egyetemistaként sokkal kevesebb szabadidőm volt. Heti 30 óra tanóra minimum + rengeteg tanulás. Soha nem volt még ennyi szabadidőm, talán még óvodás koromban.
2019. ápr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Hááát, őszintén én azért visszasírom azt az időszakot.



Nem voltam kolis, otthon laktam, pénzem volt, rengeteg szabadidőm.

Többet aludhatam, élhettem...



Most se időm, se pénzem.


Amúgy tanulok munka mellett, ki tudja, lesz-e haszna, megéri-e. Ez az, amit csak az idő tud megmondani.

2019. ápr. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%
Én nem irigykedem, mert mindezt végigcsináltam főiskolás koromban. Jó volt végezni, diplomázni, jó már dolgozni.
2019. ápr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ő mehet 7 nap ahova akar, munkaidőn kívül én is, de legalább pénzem is van rá...
2019. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem szeretné megint végig tolni az egyetemet. Nekem Hétfőtől csütörtökig voltak óráim de olyan nagy figyelemmel és óvatosággal rakták össsze az órarendemet, hogy rengeteg üresjáratom volt. Péntekenként labor és egyéb gyakorlataim voltak általában 14óráig. Ha bulizni, csajotni akartam akkor mehettem a mocskos diákszervezetekhez akik lenyúlták a fizum egy részét aztán ha valamit akart az ember akkor meg vagy nem csináltak semmit vagy le is próbáltak ugatni. December, Húsvét, Glamour napok, Fekete Péntek azok jók voltak mert már majdnem emberi pénzért lehetett dolgozni. Mivel nem egy "kamu", lézengős szakon voltam ezért tanulni, rajzolni, beadandót írni pedig esténként volt időm. Eljártam szórakozni kb 2 hetente, eljártam heti 2x kávézni vagy teázni mert olyankor legalább nyugodt voltam és emberként kezeltek. Remélem sokan irigyek a csöveskolira, a rossz fizetésre, a tengernyi szabadidőre ami 1, 0,5 órákból áll, az állandó üres zsebre, arra az érzésre, hogy ég a pofád mikor szüleid adnak pénzt. Remélem mindet irigylitek.
2019. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem irigykedünk. Nem hiányzik nekünk az a sok tanulás. Jó, hogy túl vagyunk rajta, a vizsgák, szigorlatok meg főleg nem hiányoznak, meg az sem, hogy kevés pénzből tengődjünk.


Nem mindenki dolgozik olyan munkarendben, hogy napi 8 óra hétfőtől péntekig, én dolgoztam egy ideig olyan munkahelyen, ahol 12 óráztam 2 napig, utána egy nap pihenő járt, amikor bármit el tudtam intézni.



Jelenleg meg pedagógus vagyok, elég sok a szabadságom :)

2019. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

Nekem életem legszebb, legszabadabb és legnyugodtabb időszaka volt a BSc. Ráadásul nem elég, hogy alapból a legszabadabb volt, még pont akkor jött össze minden, amiért küzdöttem, az valóban sikerült és nem gördült elém ezerötszáz váratlan akadály.


Bejárósként már hogyne lett volna pénzem?

Budapesti vagyok, Budapestre jártam alapszakra és sok más csoporttársam is hazulról járt, szintén fővárosból vagy agglomerációból.

Még diákmunkázgattam is és jó tanulmányi eredmény miatt ösztöndíj, inkább félretenni tudtam - azóta sohasem, pedig egy db sportcipőben jártam végig a telet....


Annyi szabadidőm sohase lesz már, mint akkor.

2019. ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

Egyetemista vagyok. Minden nap rengeteg órám van+2 munkahelyen dolgozok mellette. Fizikailag és szellemileg is fárasztó.

+szegény vagyok, mint a templom egere.

A csoporttarsaim is hasonló helyzetben vannak, akik sokat buliznak, azokat általában a szülők tartják el. Átlag egyetemistanak nincs pénze ilyenekre, előbb dolgozik péntek este, mint hogy bulizzon.

Én amúgy csak dolgoztam, nem jártam egyetemre, akkor több szabadidőm volt és valamivel több pénzem

2019. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%
Hát én egyetemista és kollégista vagyok, de nem látom, hogy hogyan lenne több szabadidőm, mint egy átlag dolgozó embernek, pedig még csak nem is dolgozom, mert nehéz szakra járok, elmegy az egész napom a tanulással. Ha mondjuk csak 1-2 előadásom vagy gyakorlatom van egy nap, akkor sem a s*ggem meresztem vagy bulizok, hanem keményen tanulok. Az órák után nem pihenek, hanem tanulok. Egy dolgozó ember leteszi a lantot, amint lejár a munkaideje, hazamegy a kényelmes otthonába és a nap további 12-16 órájában azt csinál, amit csak szeretne és szerencsés esetben meg is keresi a pénzt arra, amit szeretne. Egy egyetemista, kollégista az órák után visszamegy a sz@ros koliba vagy a könyvtárba, készül másnapra, beadandókat ír, zh-ra, vizsgákra, szigorlatokra tanul, ha a szülei nem tudják anyagilag támogatni, akkor pedig a legaljább munkahelyeken húzza az igát...
2019. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!