Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egyszerre játszok több...

Ha egyszerre játszok több szelvényt a lottón, akkor sokkal nagyobb az esély a nyerésre?

Figyelt kérdés

Nem szoktam játszani gyakran amúgy, de az jutott eszembe, hogy ha pl nem gyakrabban teszek 1-1 szelvényt, hanem pl amit tennék egész évben egyszerre rakom fel, akkor sokkal nagyobb lenne az esély.

Mert ugye minden héten változnak a számok, de ha egyszerre több kombináció van felrakva akkor lehetségesebb, hogy valamelyik talál.


Munkám során néha kapok borravalót, mármint nagyon kevés aprót, amit nem vesznek el a vevők, 100-200 forintok, ezeket mindig félreteszem és perselybe gyüjtöm.

Az a tervem, hogy mikor elég sok összegyült felrakom az egészet lottóra.


Mit gondoltok erről, esetleg valaki próbálta-e igy?


2019. ápr. 15. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy próbát megér...
2019. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez így van, minél több szelvényt adsz fel, annál nagyobb az esély. Lehetőség van kombinációs játékra is, ahol nem 5 (vagy 6 vagy 7) számot jelölsz be a szelvényen, hanem többet, ilyenkor a jelölt számok az összes létező kombinációban játszanak. Persze annyi szelvény árát kell kifizetni ahány kombináció van.
2019. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Beválhat. Tesóm lottózóban dolgozik, sok a tehetős ember, aki kivárja mindig a frissen leszállított sorsjegyeket, azokból pedig nem két-három darabot vesz, hanem több, bontatlan csomagot is. Általában többet nyernek, mint amit kiadtak rá :D
2019. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Hülyeség. Meg van bundàzva. Úgyse nyersz semmit. Inkàbb add nekem a pénzed ennyi erövel. Jobb helyre kerülne.
2019. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Megfogom próbálni mindneképp. Kicsit nehéz kivárni, mig nagyobb összegyül, de hát a jóra általában várni kell, ez biztat :)) Azért a fizetésemből nem akarok erre nagyobb összegeket kiadni, nem esnék át a ló túloldalára.

2019. ápr. 15. 11:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként erdélyi vagyok, igaz nem számit sokat, viszont évente 2-3 alkalommal elviszik a főnyereményt, de már 4-5 számmal is szép összegeket is nyernek, nekem az is jó lenne.
2019. ápr. 15. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Matematikailag ugyanannyi.

Sőt, ha külön időpontokban adod fel a szelvényeket, akkor jóval nagyobb annak az esélye, hogy többször lesz nagynyereményed. Ugyanis ha mondjuk egy sorsolásra adsz fel 5 különböző szelvényt, akkor legfeljebb 1 telitalálatosod lehet. Míg ha 5 különböző héten adod fel, akkor megvan az esélye, hogy akár mindegyikkel telitalálatod lesz. (Bár ez a "jóval nagyobb" esély is messze egy ezrelék alatt van.)

Összességében: néhány speciális esettől eltekintve tök ugyanannyi a nyerési esélyed. Attól, hogy változnak a nyerőszámok, a valószínűség nem lesz se nagyobb, se kisebb.

(Matematika 11.)

2019. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert 1 mező helyett játékba küldenél mondjuk 50-et, szinte semmivel sem nőne az esélyed, csak nagyon minimálisan. Nagyon jó esetben lenne egy hármasod, amivel már eléggé sokat mondtam. És ha kiszámolod, az is csak kb. az árát hozná vissza. Nagy valószínűséggel egy-két alapnyeremény lenne, ami bőven mínuszba vágná az egészet. Semmi értelme az egésznek.
2019. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
HA nagyobb esélyt akarsz, játssz 6-os lottón, ott csak 46 szám van, amiből 6-ot kell x-elned. Én elég sokszor nyertem 6-oson, 5-ösön csak egyszer.
2019. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!