Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy kövér ember nem lehet...

Egy kövér ember nem lehet sikeres a munkájában / jó szakember?

Figyelt kérdés
Itt a gyakorin is lehet látni, hogy mindenki halálosan gyűlöli és megveti a kövér embereket. A munkában is így lenézitek őket? Vagyis szerintetek aki kövér, az automatikusan lusta, buta, igénytelen és nem ért semmihez, semmiképpen sem lehet jó munkaerő vagy jó szakember?
2019. ápr. 16. 09:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Nyilván szellemi munkára gondolok, nem szépségversenyre vagy modellkarrierre.
2019. ápr. 16. 09:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Rajtam is van túlsúly, a vezető fejlesztő egyenesen elhízott. Nem nézzük le egymást.
2019. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem nézik le a kövéreket. Nekem van olyan kövér ismerősöm, aki nagyon okos, intelligens, sikeres a munkájában. Egyébként egy nagyon művelt, kedves ember. Senkinek sem az jut róla először eszébe, hogy kövér, hanem, hogy milyen profi a szakterületén.

De van az a kategória, aki frusztrált, mert sikertelen, esetleg buta is, és még ráadásul kövér is. Na közöttük valóban nagyon sok rosszindulatú van. Azért nem kedvelik őket, mert másokra vetítik ki a saját nyomorukat.

2019. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vízvezeték szerelőnk nagy darab ember, magas is, enni is szeret és iszonyat jól is főz. Attól még ő a legjobb szerelő akit ismerek és sosem hívék egy kigyurt jampit aki most szabadult a szakmunkásképzőből és még nem annyira tapasztalt.
2019. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyám, apám, bátyám, barátom, barátnőim - sok kövér van köztük.

Anyám a legdolgosabb, legszorgalmasabb ember akit ismerek, senki nem mondhatja rá, hogy lusta.

Apámnak több diplomája van, anyámnak is, testvérem magas pozícióban dolgozik egy jó helyen. Butának és semmihez sem értőnek nem lehet őket nevezni. (Főleg apámat aki minden héten valami új dolgot kezd el csinálni - és pár nap múlva már megy is neki)

Kövér barátnőim többet adnak magukra mint egyes vékonyak, igényesebbek sokaknál.


A kövérség nem mindig a lustaság és igénytelenség következménye. Nem lehet mindig visszavezetni egyetlen egy okra. Régen aktívan sportoltam, futottam, fociztam. Most főleg idebennt vagyok. Józan ész azt diktálná, hogy felszedtem pár kilót, de dekára pontosan ugyan annyit nyomok mint akkor.

2019. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon provokatív a kérdés. EZ inkább vélemény mintsem kérdés.
2019. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vree ***** válasza:

( körbenéz a vezetőség között, akik jobbára negyvenes, enyhén túlsúlyos pasik)...Mi van?

Nagyon a fejedbe ment, hogy mások mit gondolnak. :p


Nézd kövérség és kövérség is van különbség, aki amúgy ápolt, törődik magával, ott nem szokott gond lenni. Amikor valaki egész nap izzad, láthatóan nem figyel magára, és aztán állandó testi közelségben kell dolgozni vele vagy őutána ítélik meg a csapatot vagy céget, ott gond lesz. De ez már ugye halmozott gondozatlanság, igénytelenség, a túlsúly annyiban kapcsolódik csak, hogy nehezebb mellette a testműködést szinten tartani . Kisportolt vagy tendesen táplálkozó nagydarab ember amúgy máshogy néz ki és mozog.

A magaddal törődést sehogy nem tudod megúszni, de ha ezen felül gömbölyűb az alakod, kit érdekel munkahelyen, nem szépségverseny.

2019. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon kövér vagyok, eleinte lenéztek, de fél év alatt nagyon megkedveltek és rendes állásba vettek fel engem, pedig még a diplomám sincs meg egy vizsga miatt.

A másik emberrel egy napon kezdtünk és neki a papírja is megvan, munkatapasztalata is több és normális testalkatú, ő mégis közfoglalkoztatott maradt és nem marasztalják.

Biztos továbbra is megvan a véleményük, de tisztelik a munkámat, megbízhatónak és precíznek tartanak.


A korábbi munkahelyemen is nehezen tört meg a jég, de végül nagyon jól éreztem ott magam.


Az én életemben a munka az egyetlen, ahol ez nem gond.

2019. ápr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!