Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más nincs úgy vele, hogy nem...

Más nincs úgy vele, hogy nem emlékszik a helyesírási szabályokra?

Figyelt kérdés
Egyszerüen vannak olyan szavak amiket meg kérdőjelezek hogy jól írom e, már annyira nem emlékszem az általános iskolában tanultakra
2019. ápr. 18. 15:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én nem.:)

8 éves koromig annyit olvastam, hogy rögzült.

Tanítottam is helyesírást OKJ-s képzésen.

Sok foglalkozásom kötődött a nyelvhez, nyelvészethez.

Tudod, a szóelemzés elve mindig segít.:)

2019. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
10: Igen, ha több helytelen írót látsz hosszú időn keresztül, mint helyesen írót, az bekavarhat.
2019. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy mivel már nem nagyon írok kézzel, így nincs "benne a kezemben" egy adott szó. Ha bizonytalan vagyok, van hogy leírom kézzel, úgy általában simán megy. Vagy ránézek egy szóra, és basszus, ezt biztos így??? XD fura a kinézete a szememnek, akkor biztos helytelen.
2019. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A mai világban nem csodálom: teli van a net is teljesen ellentétes megoldással, mindenhol a magyar keveredik a külföldi szóval...
2019. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Amúgy az, hogy valaki sokat olvas, nem garancia arra, hogy tud helyesen írni...Sőt, a legszarabb helyesírású ismerőseim azok közül kerülnek ki, akik állandóan olvasnak xd

Az egyikük pl. nem tud írásjeleket se használni, képes úgy írni, hogy fél oldalnyi szöveg között se egy vessző, se egy mondatvégi írásjel, semmi nincs, még a "mondatok" se kezdődnek nagy betűvel. Tényleg 7-8 mondatot leír így egybe, mintha egy lenne.

Egy másik meg általánosban folyton magyar versenyekre járt, pedig olyanokat ír, hogy "meglett mosva a kezem", "kifogom mosni a ruhám", "megkérdeztem anyukám, elment e a boltba", "megkérdeztem, megehetem e az utolsó szelet sütit"...

Egyiküket se diagnosztizálták diszgráfiával.

Nekem pedig kifejezetten jó a helyesírásom, pedig utálok olvasni, 2 kezemen bőven meg tudom számolni, hány könyvet olvastam ki életemben.

21L

2019. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Metionin ***** válasza:
Én elég helyesen írok de pl. az i-képzős helynevek nem mennek, az iskolában is mindig eltévesztettem őket.
2019. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Kár volt #5, #6, #7-et leszavazni, ez így működik.
2019. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

15: Akkor kétlem, hogy szépirodalmat olvasnak!

Én az iskolai kötelező és ajánlott irodalomra gondoltam olvasás címszó alatt.

2019. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16: Hogy érted?
2019. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18. Pedig de :)
2019. ápr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!