Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy a hívők...

Miért van az, hogy a hívők többsége (tisztelet a kivételnek) magasról tesz a helyesírási szabályokra?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 18:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Mert nincs olyan parancsolat, hogy "Tiszteld a helyesírási szabályokat!". :D
2011. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok hívő (legalábbis nem keresztény), de szerintem ez nemcsak a hívőkre jellemző, hanem általánosságban egyre több emberre. Úgy gondolom, az emberek interneten való egyre elterjedtebb jelenléte -facebook, twitter, chat, fórumok, stb. ezt elősegítik. Az igényesség helyett fontosabb szempont lesz a gyorsaság, a praktikum, az egy-egy szubkultúrához tartozó sajátos stílus...

Persze ezzel az egésszel nem azt akarom mondani, hogy baj van a modern világgal - szerencsére egyre több olyan embert, köztük sok fiatalt látok, akik igyekeznek helyesen írni, sőt még akár blogbejegyzések előtt is fölcsapják a helyesírási szótárt. :)

2011. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Jelentem, hívő vagyok, és zavarnak a helyesírási hibák. Sőt, igyekszem őket tartani. (Tudom, a kivétel része vagyok...) Szerintem nem függ össze a két dolog, az előttem szólóval viszont értek egyet.
2011. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Na tessék, csak hülyeségeket írok. :D Természetesen nem a helyesírási hibákat tartom. "^^ A szabályokat.
2011. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Áááá, jól beégtem. Legközelebb nem próbálok több dolgot csinálni egyszerre (vacsizás és válaszolgatás). Szóval normálisan: Viszont az előttem szólóval értek egyet. :)))))))))))))
2011. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
<---- Látjátok, így jár az, aki hívő.
2011. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%
Miért van az, hogy a NEM hívők többsége (tisztelet a kivételnek) magasról tesz a helyesírási szabályokra?
2011. ápr. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
"mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít" 2Kor 3,6
2011. ápr. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Arányaiban pont annyi hívő rossz helyesírásban, mint amennyi nem hívő.


A tárgyhoz nem tartozik, de szokjunk már le erről a "tisztelet a kivételnek" maszlagról. Ezen az oldalon szinte mindig akkor látom feltűnni, amikor valaki éppen el akar mondani egy csoportot valaminek, és azt hiszi, hogyha odaírja, hogy "tisztelet a kivételnek", akkor már nem is sértő, és nem lehet belekötni. Elmondom, semennyit nem enyhít a vádakon, ha odaírod, és továbbra is ugyanúgy igazságtalan az általánosítás.

2011. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
ez az összefüggés nekem még nem tűnt fel.De ha így van,akkor biztos azért mert a leírt üzenet az Istentől jön,de közben a Sátán belezavart,hogy ne legyen egyértelmű.Haha:)
2011. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!