Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 4 hónapja...

Miért van az, hogy 4 hónapja minden este pontosan 23:23-kor nézek rá az órára?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az az óra bámulós típus, csak úgy este random ránézek az órára, pl. tv nézés, számítógépezés közben és mindig pontosan 23:23-at mutat... (Nem! Nem romlott el az óra!) Lényegtelen, hogy hol vagyok, de minden nap pontosan 23:23-kor pont ránézek egy órára.

...és ami érdekes, hogy mindig valami olyan eszközre nézek rá, ami ebben a formátumban mutatja az időt. Pl. sohasem egy hagyományos órán, ami mondjuk 11:23-at mutatna és nincs is nálam mindig óra, hogy tudatosan figyeljek erre. Csak random odamegyek valakihez megkérdezni, hogy mennyi az idő és 23:23... Vagy beszélgetek valakivel és mondjuk teljesen random benyögi, hogy még csak 23:23 van.


Lehet ennek a számnak valami jelentése, amit tudnom kellene, vagy ez csak teljesen véletlen egybeesés?


2019. ápr. 25. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor lehet kìvánni valamit. :)
2019. ápr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem volt olyan ,hogy egymás után 4x ugyan akkor kelltem fel reggel és nem volt időzítő beállítva. Sokáig bírok aludni akár 12ig is,de volt olyan hogy egymás követő nap fel kelltem fél 8kor pontosan.
2019. ápr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Mert erre figyelsz. Naponta több tucatszor látod az órád számlapját, csak épp ez sokszor nem is tudatosul benned. Kivéve amikor pont ezt a számot mutatja, mert erre aktívan figyelsz.
2019. ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is pl beállítom az ébresztőt, és pont akkor kelek fel.
2019. ápr. 25. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem is sokszor előfordult, mert jelentést tulajdonítottam neki, amint megértettem miről van szó, egyből eltűnt, mert már nem volt számomra érdekes.

Az emberi agy cirkadián ritmusa hihetetlenül pontos, ezt már több kísérlettel bizonyították és kutatták/kutatják, ez felelős az időérzékünkért, illetve azért, hogy bizonyos teendők elvégzésére emlékeztessen az agyunk különböző időpontokban. Neked berögzült, hogy 23:23-kor kell ránézned az órákra, és ennyiről van szó. Én régen 09:11-kor, 11:11-kor és 22:22-kor néztem rá mindig, de bármelyik időpontra rá tudjuk állítani az agyunkat.

2019. ápr. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyakoribb ez a jelenség mint gondolnád.

Cserélj benne elemet és az óra újra járni fog.

2019. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Cserélj benne elemet és az óra újra járni fog."


Aha... Én meg már kezdtem örülni, hogy néha még 23:23-kor is süt a nap :)

2019. ápr. 25. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!