Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szükség lenne a...

Szerintetek szükség lenne a szólásszabadság még erősebb szabályozására?

Figyelt kérdés

Volt olyan időszak amikor a politikai korrektséget, totalitárius elnyomásnak tartottam, de elkezdtem ezen merengeni, utána olvasni és arra jutottam, hogy vannak olyan kifejezések, amiket tényleg visszakéne szorítani, mert annyira élet és ember ellenesek, hogy nem ártana némely kifejezésért büntető sárga csekkeket küldeni.

Olyan kifejezésekre gondolok, mint életképtelen, semmirekelő, ingyenélő, erősebb kutya b...ik. Amíg ezeket a kifejezéseket szabadon használják, ami emberek milliót sérthet szerintem addig nem kéne a korlátlan szólásszabadságról vágyakozni, mert még nem jutottunk el odáig, hogy ne korlátozzuk a szólásszabadságot.

Persze az olyan szólásszabadság korlátozásokat, hogy nem mondhatsz rosszat a pártról azokat elutasítom, mert lehessen kritizálni egy pártot, hogyha korrupt, sokat lop és hazudik, de olyan kifejezéseket amik másokat sérthet azokat tényleg korlátozni kell!

Úgy érzem, hogy Magyarországon ahol eszméletlen nagy mocskolódások vannak nagy szükség van a politikai korrektségre és a szólásszabadság korlátozására.

Ha ott fog tartani társadalom, hogy nem mond senki olyat az ember társaira, ami másokat sért akkor beszélhetünk szabad szólásszabadságról, de amíg ezek az állapotok uralkodnak, addig szerintem még jobban szabályozni kéne és büntetni akik másokat sértenek.


2019. ápr. 25. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs szükség rá
2019. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem, viszont az álhír terjesztést, csúsztatást, olyanokra hivatkozást, ami nem állja meg a helyét sokkal szigorúbban kellene büntetni
2019. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az álhíreket könnyen kilehet szúrni azzal, hogy utánaolvasunk annak, hogy melyik híroldal terjeszti. De amíg az álhírek félrevezetnek, addig a gyűlölködő hangnemek ember csoportokat sértenek meg és az sokkal rosszabb, mint az álhírek terjesztése, amit könnyen kilehet szúrni.
2019. ápr. 25. 15:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg okból nem jó ötlet ez az egész, de külön vicces hogy csak azokat a kifejezéseket tiltanád amikkel téged bántanak. Nem a rasszista, homofob, szexista kifejezéseket, hanem pl az életképtelent...


Rossz hir: akik most semmire kellőnek hívnak, azok megtalálják a módját hogy a tudtodra adják a véleményüket akkor is, ha megtiltjak nekik ennek a szónak a használatát.


lol!

2019. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az alap dolog, hogy a rasszista, homofób és szexista kifejezéseket is minél jobban visszaszorítsuk. Az igaz, hogy rám is szokták mondani, hogy mennyire lusta vagyok és ez eléggé bántó, de még a barátomra is mondják ezt, aki állandóan olvas, ír, előadásokat és konferenciákat tart eltén, de mivel jelenleg nincs munkája, ezért nem egyszer mondták már rá, hogy semmirekellő. Érted? Csak azért semmirekellő, mert most éppen nem termeli a tőkét, hanem konferenciára készül és nagyon intelligens benne. Nem csak a szavak miatt mondom ezt. Bármilyen sértő kifejezést szankcionálni kéne, mert ez nettó disznóság és rosszindulat. Ezt is ugyanúgy visszaszorítani kéne, mint a rasszizmust, homofóbiát és szexizmust.
2019. ápr. 25. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Minek? AMi el van b×a, azon még rosszabbítani?
2019. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kéne.

Inkább az embereknek kéne megtanulni kevésbé nebábtsvirágnak lenni és nem mindent magára venni, meg elsírni magát rajta. Máris kevesebb gyenge ember lenne.

2019. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A face de akár itt a gyk most is szüri a csunya szavakat, gunyt stb

Es mostanàban ezt szabadalmaztatjàk is amugy.

Plane közszereplöknél külön ki van adva miröl beszélhetnek nyilvànosan miröl nem.


Habar engem zavarnak az olyanok amikor pl facen posztol vki vmit es neha poenokat is csinalbak belöle a kommentelök, hogy ilyeneken fennakadnak egyesek hogy de szemét mindenki a kerdezö sgitseget vàr csak, szoval sokan vannak akik keptelenek elvonatkoztatva gondolkodni ez nekem olyan szànalmas. Az élet sokkal szinesebb annal minthogy beszükülten nézzük csak. Mint a lovak szemellenzövel.


Mindkét oldalon hianyzik gyakran az érzelmi inttelligencia. Ezt nem lehet csak ugy szabàlyozni. Ami valakinek sertö, màsnak ugyanaz poenalap.

Mi speciel anyàval azon kuncogtunk egyszer hogy alig fértünk el egymastol a konyhaban es olyanokkal szorakoztunk hogy hiaba a nagyobb kegli(uj hàzba költöztünk) fogyni kell, mese nincs :), màs ugyanakkor ezen vérig sértödne nem kicsit.


Nem lehet egyenszabàlyozni az embereket.

2019. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*szoval anno a kisebb hàzban nagyon vàrtuk màr a nagyobbat, több millio költsegek utan erre ugyanugy kerülgetjük egymast mint anno a kicsiben. Ez a helyzet volt olyan vicces hogy nem gyöztünk nevetni hogy x millio ide vagy oda nem valtozott semmi.

Màs meg csak pislog hogy ö nem merné igy anyujat megbantani mert neki ennyi jött le az egeszböl..hat komolyan, hogy ennyi esze legyen vkinek

2019. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!