Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha utálom a...

Mit tegyek, ha utálom a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nagyon durván undorodom tőlük, mindegy, hogy baba vagy óvodás, kisiskolás.

Súlyosbìtó tényező, hogy nő vagyok :D

Gusztustalannak tartom őket, irritál a hangjuk, kiráz a hideg, ha neadjisten hozzámér egy. Nem volt olyan szakasza az életemnek, amikor akartam volna. Az se érdekel, mikor mások a sajátjaikról fecsegnek. Viszont egy kisállattól menten elolvadok.


Ráadásul Magyarországon újabban nagyon megy ez a szülesztő propaganda. Külföldön jobb lenne a helyzet?



2019. máj. 3. 10:08
1 2 3
 21/22 Yoda m. ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező!


Annak nézz utána... arra próbálj visszaemlékezni... hogy amikor Te voltál pici-... majd kisgyerek, majd nagy gyerek... - mert hogy Te is nyilvánvalóan fiatalon születtél - milyen volt a Te gyermekkorod?!

Milyen emlékeid maradtak onnan.

Hogy mást ne kérdjek... neked is volt-e olyan szülőd, családtagod, rokonod, ismerősöd, aki esetleg TÉGED UTÁLT? Vagy csak nem szeretett... (Az is épp elég!)

Vagy Te utáltad önmagad gyermekként? (És alig vártad, hogy felnőjél... hogy ne legyél olyan undok kis gyerkőc, mint amilyennek nem volt jó lenni)


Nos... ezt csak azért kérdem, mert ha valakiben ennyi rengeteg negatív érzelem, érzés társul az olyan ember-gyermek iránt, mint amennyi tebenned... hát azt kell hinnem, hogy ez a probléma nem is annyira a csivitelő, rollerozó, kiabáló, óbégató, stb. gyerekekben leledzik, hanem lehet, hogy benned.


Igen, PROBLÉMÁD VAN. Épp Te mondtad, hogy Neked mennyi problémát okoz! Mert hogy NEM BÍROD ELVISELNI azt, amit meg sokan mások (a többség) - ha nem is mindig tolerálja - de valahogyan mégiscsak elviselik.

Egyszerűen csak tudomásul veszik... a gyerek az gyerek! NEM FELNŐTT. És ezért "bugyuta" meséket kell olvasni nekik... meg mondókákkal, dalolással nyugtatni, ha rossz kedvűek, vagy fáj a hasuk...


Én is próbálkoztam a 5 éves lányomnak mesélni az univerzumról, csillagokról, a Föld bolygónkról... Mert azt hittem, hogy ha szépen értelmesen magyarázom, akkor bizonyosan megérti. Hát nem. (Még jó, hogy nem a tér-idő kontinuum csodálatos valóságával hozakodtam nála elő.)

Aztán csak meséltem neki ugyanazon csillagokról... és az megnyugtatta. Mindenkinek a maga szintjén lehet csak bármit is mesélni, elmondani... Kisgyerektől a nyugdíjasig...


Javaslatom:

1. Költözz olyan helyre, ahol a közelben-távolban nincs egyetlen gyermek sem. Bár arra sosincs garancia, hogy később sem lesz... (hacsak nem egy öregek otthonát nézed ki magadnak:-)

2. Vizsgáld magad, hogy MIÉRT annyira központi probléma nálad a gyermekzsivaj hangja, babakocsi látványa, stb... (Mert hogy senki nem születik felnőttek... tehát mindenkinek végig kell taposnia születésétől haláláig az összes életkorát... mint ahogyan ez alól (gondolom) Te sem voltál, s most sem vagy kivétel. (Gondolom!)

3. Egyúttal vizsgáld azt is, hogy vajon miért olvadozol annyira egy-egy kisállat láttán...


(Súgok neked: E két utolsó jelenség erősen összefügg egymással. Nem csak Nálad, hanem azoknál is épp úgy, akik hasonlóképpen gondolkodnak jelenleg, mint ahogyan Te most.)


Az ERŐ legyen Veled!

2019. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Wow. Nem csak velem van ez. Kicsit megnyugtat :) Ram is ugy neznek emiatt, mint a veres rongyra.

24/L

2020. ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!