Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki, ha valaki nem érti a...

Ciki, ha valaki nem érti a geometriát?

Figyelt kérdés
Most írtam egy 1-est matekból, a középpontos tükrözésből, ciki ez?

2019. máj. 4. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A programozás megy, de az ilyen izéket én se nagyon értem. Menj el külön tanárhoz esetleg.
2019. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Mi az a középpontos tükrözés? Végbélben gerinc felé leskelődnek? 😃 Szard már le, annyi köze van ennek az élethez, mint nekem az űrkutatáshoz.
2019. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Egy jó magántanár és sok gyakorlás sokat segíthet. A matek a logikus gondolkodást fejleszti, szóval én a helyedben mindenképp megpróbálnék valamit, hogy tudjak javítani.


Persze ha nem ebbe az irányba szeretnél tovább tanulni és később az egyszerűbb munkák is megfelelnek neked, akkor nem feltétlenül lesz szükséged erre a készségre, nagyon sokaknak nehezen megy a logikus gondolkodás (ezt nem vígaszként írom).

2019. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

De... A középpontos tükrözésen mit nem lehet érteni...? O.o

Ennyire vacak a tanárotok?

2019. máj. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem. Én járok külön tanárhoz heti kétszer meg dolgozatokra mindig készülök bőven és mégis csak hármas átlagom van. Nem lehet mindenki matekzseni, nyugi. Másból meg biztos te viszed a pálmát.
2019. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen felesleges ilyeneket megtanulni...

...ha szerepelni szeretnél az "Észbontók"-ban.

[link]

2019. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, off lesz.

De.. Az a link. Úristen. Mármint ezért fizettek nekik és ezt eljátszották és nem komoly, ugye?

2019. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dq ***** válasza:

OFF: engem nem a videó léte döbbent meg (tudjuk hogy 10 millió ember között van aki nem vágja a törit, meg azt is, hogy a pr0n videók is megrendezettek, szóval teljesen mindegy hogy mennyire van rájátszva), hanem hogy erre mérhető kereslet van.

Mármint hogy a TV társaság ne tudna olyat adni, amit többen néznek :/


Amúgy nem ciki, de nekünk, matekzseniknek valahol nagyon furcsa. Egy szög egyszerű koncepció. Olyan mintha azt mondanád, hogy nem fér a fejedbe a könyvtár működése és használata, hogy mit jelent az hogy pénzt váltasz át egy valutából egy másikba, hogy hogyan kell leülni egy székre, ilyesmik.

Persze nyilván a dolgozat is más, meg a tanár jó eséllyel 4 éves kora óta érti, és elsősorban olyanoknak mondja el, akik szintén kenik-vágják, és nem bevezető szinten, hanem olyan szinten, ami a többiek tudását pontosítja/elmélyíti.

2019. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#4:Nem, a gyerekek nagyon rosszak az órán.
2019. máj. 4. 17:21
 10/16 anonim ***** válasza:

Milyen szinten kell tudni?


Van egy alakzatot,kiválasz rajta egy random pontot,legyen mondjuk A.

Aztán a síkon/térben kiválasztasz egy másik random pontot,legyen mondjuk O.

Az A-ból húzol egy egyenest,ami átmegy O-n.

Az A-O távolságot ráméred az egyenesre O ponttól.Ez adja a tükrözött pontot,mondjuk A'-t.


Ugyanezt megcsinálod az alakzat többi pontjával is és kész.

2019. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!