Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket mi motivált, amikor...

Titeket mi motivált, amikor elkezdtetek egy számotokra új idegen nyelvet elsajátítani? Inkább tanfolyamot választottatok, külön tanárt, vagy esetleg valami egyéb megoldást?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartott a lelkesedés? Tart-e még?

2019. máj. 7. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Én alapból imádom a nyelveket, megvan a löket alaphangon, csak már nem akarok ötödik nyelvet tanulni egyenlöre. Én akkor kezdtem a spanyolt amikor általánosból ballagtam, magántanárnál, és még mindig imádom, bár nem szánok rá annyi idöt. (4 éve tanulom, pár hónap múlva tervezek B2-t) elsö idegen nyelvem az angol, abból ugyan csak egy éve írtam meg, de kb 8-9. osztàlyban le tudtam volna tenni a C2-t, az igazi szerelem volt. Az orosz és a német annyira nem ragadott meg, azok a választott nyelveim gimiben. Egyiket se beszélem olyan jól, oroszul szerintem semmit se tudnék beszélgetni, csak a különálló szavak vannak meg, abból se középérettségi mennyiség. Minden attól függ hogy vonz e a nyelv, jó e a tanár, szereted e csinálni, Vannak emberek akiknek pl a német fekszik a spanyol nem, van aki japánul 10x megtanul mialatt angolul meg tudna, mert az jobban érdekli. Van akit egyáltalán nem érdekel, ezért soha nem fog neki menni (vagy fog, de az már ritkább, ahhoz remek nyelvérzék kell vagy hihetetlen szorgalom és kitartás). Döntsd el hogy melyik nyelv vonnz, mert csak akkor fogod szeretni és megtanulni. Tanuláshoz ha olcsóbb mint a magántanár lehet az alapokhoz a tanfolyamot választanám, de hamar nagy lesz a tudásbeli szórás, akkor a magántanár már sokkal jobb, aki csak a te tudàsodra koncentrál. Szóval csak annyit akarok mondani, hogy ha olyan nyelvet választasz ami közel áll hozzád és érdekel, akkor kezdd el, de ha nem érzed úgy hogy bármilyen nyelv megragadná a fantáziád, nem valószínű hogy lelkesedi fogsz érte.
2019. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Régebben németet tanultam suliba de az nem érdekelt így nem is tudok annyira németül,aztán most újra meg próbálkozom vele de nem megy, jobban szeretném az angolt,így most az angolt kezdem tanulni, engem az motivál hogy be szeretném utazni a világot, míg némettel csak maximum itt európában tudok érvényesülni addig az angollal európán kívül is, volt már szerencsém messzebbre el jutni és azt kellet tapasztalnom hogy nem tudnak az emberek magyarul :-D szóval kell legalább az angol, mutogatni nem nagyon akarok állandóan, meg akarok ismerni külföldi embereket, engem ezek motiválnak, most szerencsére találtam egy oldalt amit neked is ajánlok ha angolul szeretnél meg tanulni könnyen gyorsan angolul YouTubeon, menj a lejátszási listába és kezdõ szint,miután elég kitartó voltam és mennek is a dolgok van egy szuperül beszélõ lányzó el megyek hozzá és veszek tõle leckéket.

Ha már megy az angol akkor jöhet a spanyol,ebben a nyelvben is azok motiválnak amit írtam ezen kívül szeretnék itt élni pár évet :-)

Képes vagy nyelvet tanulni csak légy kitartó és ne add fel soha sem, nekem például lassabban mennek a dolgok de csak azért sem fogom fel adni, mert ha valamit csinálok, akarok biztos vagyok benne hogy sikerülni fog, hajrá :-)

21F

2019. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!