Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Mit tennétek ha szociális fóbiátok lenne, és sem a munkahelyen sem otthon nem éreznétek magatok jól?

Munkahelyen a kollégák cseszegetnének, provokálnának, otthon meg, hogy azért van ilyen munkahelyed mert fogyatékos vagy , de nem tehetsz róla mert sérült vagy agyilag. Változást csak külföld hozná meg, de fóbiád miatt és nyelvtudás hiányában nem mersz lépni.

Ja, és mondjuk 21 éves srác lennél.

Ebben a helyzetben mit cselekednél?

máj. 14. 06:07  Privát üzenet  

A válaszok
Van itt némi ellentmondás: az agyi sérülés eltűnne külföldön? Meggyógyulnál a határon, vagy mi? Légy szíves, oldd fel ezt az ellentmondást.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 14. 06:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Persze, eleve ilyen gond nincs csak a szülők szerint , és ha ők érzelmileg nem húznának le és taposnának porig akkor...

Lehet inkább első szám első személyben kellett volna a kérdést megfogalmazni, de az túl depresszív lett volna így reggel.

# 2/7Időpont máj. 14. 06:29 Privát üzenet

első vagyok

Ha 21 éves srác lennék, megváltoznék. Nevelném magam, fejleszteném a személyiségem, megtanulnám vmely idegen nyelvet egy, a lelépéshez szükséges szinten. Önállósodnék, elköltöznék, saját életemet élném.

Mondjuk én nem 21, hanem 22-23 éves koromban tettem meg ezt. De ha én képes voltam rá, te is az vagy (nincs bennem semmi különleges).

Hogy akarod kezdeni?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 14. 06:35 Privát üzenet

Olyan pszichológushoz mennék, akik ifejezetten ezzel foglalkozik, vagy hasonló fórumokon ajánlják. ilyen fórumokat keresnék, ahol lehet beszélni hasonló problémákkal élő emberekkel.

A pszichológussal történő együttműködés meghozná a bátorságot a továbblépéshez.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 14. 07:18 Privát üzenet
A helyedben először kipróbálnám magam egy távolabbi magyarországi városban, hogy lássam, mennyit is számít a távolság, meg az önállóságba is bele kell rázódni, ami lényegesen könnyebb egy olyan országban, ahol legalább a nyelvet érted. Ha a szüleid ilyenné tesznek / tettek, az nem fog egycsapásra megoldódni, amikor elköltözöl tőlük, akkor se, há másik kontinensre mész. Ugyanúgy fognak tudni külföldön is csesztetni, provokálni. Arról nem is beszélve, hogy ezeket a problémákat terápiával kellene kezelni, kint meg nem feltétlenül találsz magyar nyelvű terapeutát a lakóhelyed közelében.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont máj. 14. 07:27 Privát üzenet

Először is elköltöznék otthonról, megszabadulnék a mérgező szüleimtől, akik miatt ez a szociális fóbia kialakult.

Ami engem illet, én vállalkozást csináltam, itthonról dolgozom, így nem okoz (akkora) problémát a szoc. fóbiám, mert nem kell emberekkel találkoznom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 14. 08:24 Privát üzenet

Nekem is szociális fóbiám van, és néha pánikrohamaim.

A munkahelyemen viszont abszolút jól érzem magam - az egyik szobatársam szintén pánikbeteg (bár nem szociális fóbia) így teljesen átérzi a helyzetemet.

De mindenki más is abszolút megértő, így nem is jönnek elő. (egyszer igen, mindenki a lehető legjobban kezelte - azaz diszkréten nem vették figyelembe, mert attól csak rosszabb lesz)

Szóval a helyedben keresnék egy jobb helyet, miután elmentem pszichológushoz.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 14. 08:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Amikor valaki rokkanttá, súlyosan mozgáskorlátozottá válik, akkor neki kötelessége eltartási szerződést kötnie valakivel?
Milyen lehetőségeim vannak önkormányzati/szociális lakásra vagy bármilyen egyéb megoldásra? 19/L
Önkormányzati lakás indoklás?
A szülőtartási kötelezettség mit jelent? (többi lent)
Melyik idősek otthonába ajánlanátok ápolásra szoruló, szeretett idős hozzátartozóm elhelyezését?
Hajléktalanokkal kapcsolatos dokumentum filmet ismertek?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!