Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha szociális...

Mit tennétek ha szociális fóbiátok lenne, és sem a munkahelyen sem otthon nem éreznétek magatok jól?

Figyelt kérdés

Munkahelyen a kollégák cseszegetnének, provokálnának, otthon meg, hogy azért van ilyen munkahelyed mert fogyatékos vagy , de nem tehetsz róla mert sérült vagy agyilag. Változást csak külföld hozná meg, de fóbiád miatt és nyelvtudás hiányában nem mersz lépni.


Ja, és mondjuk 21 éves srác lennél.


Ebben a helyzetben mit cselekednél?


2019. máj. 14. 06:07
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Van itt némi ellentmondás: az agyi sérülés eltűnne külföldön? Meggyógyulnál a határon, vagy mi? Légy szíves, oldd fel ezt az ellentmondást.
2019. máj. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, eleve ilyen gond nincs csak a szülők szerint , és ha ők érzelmileg nem húznának le és taposnának porig akkor...


Lehet inkább első szám első személyben kellett volna a kérdést megfogalmazni, de az túl depresszív lett volna így reggel.

2019. máj. 14. 06:29
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok


Ha 21 éves srác lennék, megváltoznék. Nevelném magam, fejleszteném a személyiségem, megtanulnám vmely idegen nyelvet egy, a lelépéshez szükséges szinten. Önállósodnék, elköltöznék, saját életemet élném.


Mondjuk én nem 21, hanem 22-23 éves koromban tettem meg ezt. De ha én képes voltam rá, te is az vagy (nincs bennem semmi különleges).


Hogy akarod kezdeni?

2019. máj. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan pszichológushoz mennék, akik ifejezetten ezzel foglalkozik, vagy hasonló fórumokon ajánlják. ilyen fórumokat keresnék, ahol lehet beszélni hasonló problémákkal élő emberekkel.

A pszichológussal történő együttműködés meghozná a bátorságot a továbblépéshez.

2019. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A helyedben először kipróbálnám magam egy távolabbi magyarországi városban, hogy lássam, mennyit is számít a távolság, meg az önállóságba is bele kell rázódni, ami lényegesen könnyebb egy olyan országban, ahol legalább a nyelvet érted. Ha a szüleid ilyenné tesznek / tettek, az nem fog egycsapásra megoldódni, amikor elköltözöl tőlük, akkor se, há másik kontinensre mész. Ugyanúgy fognak tudni külföldön is csesztetni, provokálni. Arról nem is beszélve, hogy ezeket a problémákat terápiával kellene kezelni, kint meg nem feltétlenül találsz magyar nyelvű terapeutát a lakóhelyed közelében.
2019. máj. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is elköltöznék otthonról, megszabadulnék a mérgező szüleimtől, akik miatt ez a szociális fóbia kialakult.

Ami engem illet, én vállalkozást csináltam, itthonról dolgozom, így nem okoz (akkora) problémát a szoc. fóbiám, mert nem kell emberekkel találkoznom.

2019. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is szociális fóbiám van, és néha pánikrohamaim.


A munkahelyemen viszont abszolút jól érzem magam - az egyik szobatársam szintén pánikbeteg (bár nem szociális fóbia) így teljesen átérzi a helyzetemet.


De mindenki más is abszolút megértő, így nem is jönnek elő. (egyszer igen, mindenki a lehető legjobban kezelte - azaz diszkréten nem vették figyelembe, mert attól csak rosszabb lesz)


Szóval a helyedben keresnék egy jobb helyet, miután elmentem pszichológushoz.

2019. máj. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!