Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy jobb legyen?

Mit tehetek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

10. osztályos vagyok. Január végén váltottam iskolát, és már az elején nem kedveltem az osztályt, de most egyszerűen félek oda visszamenni. Nem igazán összetartó, a legjobb barátjukat is kibeszélik, beszólogatnak. 2 hete vagyok beteg és ha rá gondolok, hogy jövő hét hétfőtől újra mennem kell, gyomorgörcsöm van és neki állok sírni. A következő tanévet új iskolában kezdem, de még itt hátra van 1 hónap és nem tudom hogyan vészeljem át.

17/l



2019. máj. 14. 18:39
 1/2 anonim válasza:
Hát esetleg osztályodon kívül nincsenek olyan emberek akikkel tudsz lenni? Az is sokat segít ha legalább szünetben találsz egy jó társaságot. Az osztállyal pedig tudom nehéz, de próbálj meg nem foglalkozni ha beszólnak vagy bármi van. Egy idő után úgyis unalmas lesz nekik ha nem reagálsz. Ha esetleg van olyan akit normálisnak találsz vagy nem folyik bele ezekbe szerintem vele is próbálhatsz beszélgetni, hátha. Ha egyik sem válik be akkor gondolj arra hogy hát igen, egy hónap meg van, de azt valahogy túl tudod meg élni és jövőre legalább hátha jobb közösségbe kerülsz. Az otthon maradással az a baj, hogy nagyon le fogsz maradni az anyaggal meg hát azt sem lehet a végtelenségig húzni:/
2019. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem lehet könnyű!

Ezzel együtt, saját magunkon elég sok múlik!

Az, hogy mennyire szenvedünk egy helyzettől, rajtunk múlik.

Igyekezhetünk azon, hogy a nehézségtől csak a lehető legkevésbé szenvedjünk.

Ha sikerül nem úgy megítélned, hogy szörnyű és borzalmas, hanem úgy, hogy "csak" zavaró és sajnálatos, akkor az érzések lecsökkennek és jóval kevésbé lesz a helyzet szenvedésteli :)

2019. máj. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!